Liga Europy: SSC Napoli lepsze w hicie. Niezwykły gol z 56 metrów

SSC Napoli odniosło zwycięstwo 1:0 z Realem Sociedad. Piotr Zieliński został w tym meczu na ławce rezerwowych. Zagrał Karol Świderski w bezbramkowym spotkaniu PAOK-u Saloniki z Granada CF. Najbardziej niezwykłego gola strzeliła Omonia Nikozja.

piłkarze SSC Napoli PAP/EPA / Javier Etxezarreta / Na zdjęciu: piłkarze SSC Napoli
Konfrontacja Realu Sociedad z SSC Napoli była wydarzeniem dnia w Lidze Europy. Lider La Ligi mierzył się z wiceliderem Serie A. Azzurri tydzień temu przegrali z AZ Alkmaar i w San Sebastian zamierzali popracować nad skutecznością. W pierwszej połowie najlepszej szansy na gola nie wykorzystał Mikel Merino. Kara nadeszła po przerwie, a był nią piękny gol Matteo Politano na 1:0 dla Napoli. Podopieczni Gennaro Gattuso okupili sukces w Kraju Basków kontuzją Lorenzo Insigne oraz czerwoną kartką Victora Osimhena.

Inna włoska drużyna AS Roma zremisowała 0:0 z CSKA Sofia. Nicola Zalewski był na ławce rezerwowych i obserwował stamtąd liczne, ale nieskuteczne ataki Giallorossich w pierwszej połowie. W psuciu sytuacji podbramkowych przodował Henrich Mchitarjan. W przerwie Ormianin został zmieniony, ale wprowadzeni przez Paulo Fonsecę piłkarze także nie zmienili rezultatu.

W tej samej grupie CFR Cluj zremisował 1:1 z Young Boys Berno. Grzegorz Sandomierski był na ławce rezerwowych mistrza Rumunii. W 62. minucie Mario Rondon wykorzystał szansę i zapewnił zaliczkę drużynie z Klużu. CFR nie nacieszył się prowadzeniem. Dopadł go po siedmiu minutach Christian Fassnacht.

Arsenal FC zagrał z Dundalk FC. Dla Kanonierów pokonanie zespołu z Irlandii było zadaniem obowiązkowym, a dla przyjezdnych sama możliwość zagrania w Londynie była wyróżnieniem. W pięciu minutach przed przerwą Arsenal dwa razy rozbroił obronę przeciwnika, a strzały Eddiego Nketiaha i Josepha Willocka dały podopiecznym Mikela Artety spokój przed drugą połową. Przewaga Arsenalu stała się ewidentna i wygrał on 3:0.

Omonia Nikozja ponownie objęła prowadzenie w swoim meczu. Tydzień temu nie zdołała go utrzymać i zremisowała 1:1 z PAOK-iem Saloniki. Tym razem podopieczni Henninga Berga zdobyli zaliczkę w rywalizacji z PSV Eindhoven, a trafienie Jordiego Gomeza było wyjątkowe. Pomocnik Omonii zaskoczył bramkarza strzałem z rzutu wolnego z 56 metrów. Holenderska drużyna odpowiedziała bardziej konwencjonalnymi golami i w doliczonym czasie zapewniła sobie zwycięstwo 2:1.

PAOK Saloniki, bez Karola Świderskiego w podstawowym składzie, sprawdził możliwości mało doświadczonej w europejskich pucharach Granada CF. W pierwszej połowie największym pechowcem był Stefan Schwab, którego strzał odbił się od słupka w bramce hiszpańskiego zespołu. Od 69. minuty grał Świderski i zaczął szukać sposobu na otworzenie wyniku. Jak się okazało, bez powodzenia.

2. kolejka fazy grupowej:

Grupa A:

AS Roma - CSKA Sofia 0:0

CFR Cluj - Young Boys Berno 1:1 (0:0) 1:0 - Mario Rondon 62' 1:1 - Christian Fassnacht 69'

Grupa C:

Slavia Praga - Bayer 04 Leverkusen 1:0 (0:0)

Grupa D:

Benfica Lizbona - Standard Liege 3:0 (0:0)

Grupa E:

Omonia Nikozja - PSV Eindhoven 1:2 (1:1)

0:1 - Matteo Politano 55'

AZ Alkmaar - HNK Rijeka 4:1 (2:0) 1:0 - Teun Koopmeiners (k.) 6' 2:0 - Albert Gudmundsson 20' 3:0 - Jesper Karlsson 51' 4:0 - Albert Gudmundsson 60' 4:1 - Sandro Kulenović 72'