The Championship: remis Derby County. Michał Helik w szczelnej obronie

Derby County zremisowało 1:1 z ACF Bournemouth, a Barnsley FC zwyciężył 1:0 z Watford FC. Oba kluby prowadziły w swoim meczu, ale tylko drużynie Michała Helika udało się utrzymać zaliczkę do ostatniego gwizdka.

Michał Helik Getty Images / James Gill - Danehouse / Na zdjęciu: Michał Helik
Derby County przystąpiło do pojedynku z AFC Bournemouth po czterech meczach bez zwycięstwa. Drużyna Phillipa Cocu starała się uciec z niebezpiecznej okolicy strefy spadkowej The Championship. W 14. minucie Graeme Shinnie dał prowadzenie Derby i przyjezdni mieli czego bronić na Witality Stadium. W ich kadrze nie było kontuzjowanego Kamila Jóźwiaka.

Na ławce rezerwowych Derby zasiadł Krystian Bielik, który niedawno zakończył rehabilitację po poważnej kontuzji. W sobotę nie wszedł na boisko, a cała konfrontacja zakończyła się wynikiem 1:1. W 81. minucie Rodrigo Riquelme swoim strzałem odebrał Derby prowadzenie.

Michał Helik jest podstawowym obrońcą Barnsley FC. Drużyna Polaka była przed swoim meczem niepokonana przez cztery kolejki, ale identyczną serią mógł pochwalić się Watford FC. Bramkę zdobytą w 6. minucie przez Alexa Mowatta można było nazwać wymarzonym otwarciem dla Burnsley. Później, choć goście mieli przewagę pod względem posiadania piłki, to Helik i spółka nie dopuszczali do strzałów celnych. Burnsley FC wygrało 1:0.

Bartosz Białkowski jest podstawowym bramkarzem Millwall FC. W sobotę musiał uważać na zawodników ofensywnych Huddersfield Town. W 18. minucie Białkowski przepuścił do bramki piłkę po strzale Josha Koromy i Millwall miał problem na własnym stadionie. Konfrontacja była generalnie wyrównana, gospodarze mieli możliwość doprowadzenia przynajmniej do remisu, ale nie wykorzystali żadnej z nich i już w końcówce tracili kolejne gole na 0:3.