Liga Mistrzów. Wspaniały gest Roberta Lewandowskiego. Co za słowa Polaka o Gerdzie Muellerze!

Jest bohaterem na boisku i poza nim. Dwa gole przeciwko Salzburgowi Robert Lewandowski zadedykował jubilatowi Gerdowi Muellerowi. Polski napastnik w pięknych słowach wypowiedział się o legendzie futbolu, który walczy z ciężką chorobą.

Szymon Łożyński
Robert Lewandowski Getty Images / Roland Krivec/DeFodi Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
"Chciałbym zadedykować moje bramki prawdziwej legendzie Gerdowi Muellerowi, który we wtorek obchodził 75. urodziny" - rozpoczął swój pomeczowy wpis na Instagramie Robert Lewandowski.

"Skala tego, co osiągnąłeś, motywuje mnie do pracy, aby przynajmniej zbliżyć się do Twojej wielkości. Bądź silny królu Gerdzie" - dodał napastnik Bayernu Monachium i reprezentacji Polski.

Wpis Roberta Lewandowskiego bije rekordy popularności w sieci. W ciągu 10 minut polubiło go prawie 70 tysięcy osób. Fani są pod wielkim wrażeniem słów Polaka. "Legenda dedykuje bramki legendzie" - napisał w komentarzu jeden z internautów.

Dzień przed 75. urodzinami Gerda Muellera jego żona poinformowała, że były piłkarz Bayernu Monachium jest w bardzo ciężkim stanie. Od 2015 roku cierpi na Alzheimera i choroba postępuje. - Zamyka oczy, odpływa, rzadko otwiera usta, dostaje pokarm w postaci papki. Jest spokojny i przyjazny, nie sądzę, by cierpiał, ale powoli odchodzi... - powiedziała żona na łamach "Bilda" (więcej TUTAJ).

We wtorkowym meczu 3. kolejki Ligi Mistrzów Lewandowski strzelił dwa gole, a Bayern wygrał na wyjeździe z Red Bullem Salzburg 6:2. Do 70. minuty było 2:2, ale w końcówce obrońcy tytułu zmietli rywali z murawy. Więcej o meczu przeczytasz TUTAJ.