Liga Mistrzów: Chelsea rozbiła Stade Rennais, niesamowity powrót Sevilli!

Ogromne emocje i aż osiem bramek w 3. kolejce grupy E Ligi Mistrzów. Chelsea bez trudu ograła Stade Rennais 3:0, zaś Sevilla uporała się z FK Krasnodar, wychodząc z wyniku 0:2 do 3:2!

Szymon Mierzyński
Tammy Abraham i Timo Werner z Chelsea FC PAP/EPA / Ben Stansall / POOL / Na zdjęciu: Tammy Abraham i Timo Werner z Chelsea FC
Na Stamford Bridge dwóch zawodników wystąpiło w rolach głównych, choć tylko jeden miał powody do zadowolenia. To Timo Werner, który w pierwszej połowie wykorzystał dwa rzuty karne. Oba sprokurował Dalbert, który najpierw sfaulował Niemca, zaś w drugiej sytuacji zagrał ręką, próbując blokować strzał Tammy'ego Abrahama. Brazylijski obrońca przeżył koszmar, bo za oba przewinienia obejrzał żółte kartki, przez co jeszcze przed przerwą został wyrzucony z boiska.

Chelsea grała w środę bardzo spokojnie i pragmatycznie. Nie forsowała tempa, momentami nawet oddawała rywalowi inicjatywę, ale potrafiła wyczekać i zadawać zabójcze ciosy, dzięki czemu szybko zapewniła sobie trzy triumf.

Po przerwie gospodarze mieli już pełny spokój, a i tak jeszcze podwyższyli wynik, po tym jak Abraham trafił z bliska po świetnym dośrodkowaniu Reece'a Jamesa.

"The Blues" wygrali 3:0 i są liderem grupy E. Zdecydowanie więcej emocji było jednak na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan. Sevilla przegrywała z FK Krasnodar już 0:2, tracąc bramki po rzucie wolnym i karnym. Pod koniec pierwszej połowy kontaktowego gola zdobył głową Ivan Rakitić, tyle że w doliczonym czasie czerwoną kartkę za faul na Kristofferze Olssonie otrzymał Jesus Navas i sytuacja gospodarzy wydawała się fatalna.

Mimo to po zmianie stron Andaluzyjczycy całkowicie odwrócili losy meczu i po dublecie Youssefa En-Nesyriego zapewnili sobie pełną pulę. Na półmetku rywalizacji mają więc siedem punktów - tyle samo co Chelsea.

Chelsea FC - Stade Rennais 3:0 (2:0)
1:0 - Timo Werner (k.) 10'
2:0 - Timo Werner (k.) 41'
3:0 - Tammy Abraham 50'

Chelsea FC: Edouard Mendy - Reece James, Thiago Silva (68' Antonio Ruediger), Kurt Zouma, Ben Chilwell (64' Emerson Palmieri), Jorginho, N'Golo Kante (63' Mateo Kovavić), Hakim Ziyech (75' Callum Hudson-Odoi), Mason Mount, Timo Werner, Tammy Abraham (63' Olivier Giroud).

Stade Rennais: Alfred Gomis - Hamari Traore, Damien Da Silva, Nayef Aguerd, Dalbert, Benjamin Bourigeaud, Steven Nzonzi (62' Clement Grenier), James Lea Siliki (46' Adrien Truffert), Yann Gboho (62' Romain Del Castillo), Sehrou Guirassy (76' Adrien Hunou), Martin Terrier (63' Jeremy Doku).

Żółte kartki: N'Golo Kante, Hakim Ziyech, Jorginho, Mateo Kovacić (Chelsea FC) oraz Dalbert (Stade Rennais).

Czerwona kartka: Dalbert /40' za drugą żółtą/ (Stade Rennais).

Sędzia: Felix Zwayer (Niemcy).

Sevilla FC - FK Krasnodar 3:2 (1:2) 0:1 - Magomed-Shapi Sulejmanow 17' 0:2 - Marcus Berg (k.) 21' 1:2 - Ivan Rakitić 42' 2:2 - Youssef En-Nesyri 69' 3:2 - Youssef En-Nesyri 72'