Kolejny dobry występ Karola Linettego. Pomocnik kluczową postacią Torino

To jest dobry czas dla Karola Linettego. Wychowanek Lecha Poznań rozegrał kolejny dobry mecz, a jego Torino w zaległym meczu pokonało Genoę 2:1. Polak otrzymał wysoką notę za środowy występ.

Jakub Artych
Karol Linetty Getty Images / Sportinfoto/DeFodi Images / Na zdjęciu: Karol Linetty
"Jest idealnym pomocnikiem do gry, którą preferuje trener Giampaolo. Świetnie asekuruje kolegów na skrzydle w fazie defensywnej. Lubi wejść także w pole karne. Trener nie wyobraża sobie drużyny bez niego" - podkreśla portal "toro.it", który wystawił Polakowi wysoką notę "7" w 10 stopniowej skali.

Karol Linetty w zaległym spotkaniu przeciwko Genoi zagrał od pierwszego gwizdka na doskonale sobie znanym stadionie, na którym rozgrywał mecze jako gospodarz w barwach Sampdorii. Pomocnik wytrwał na boisku do 88. minuty, w której zastąpił go Cristian Ansaldi (więcej informacji TUTAJ).

To kolejny świetny występ reprezentanta Polski w ostatnich tygodniach. Niedawno chwalony był w mediach po przegranym meczu 3:4 z Lazio Rzym. "W pierwszej połowie był jednym z najlepszych zawodników na boisku" - oceniły włoskie media.

Linetty zyskał nie tylko w lidze włoskiej, ale także w kadrze selekcjonera Jerzego Brzęczka. Długo w reprezentacji Polski był traktowany jak piąte koło u wozu. Jeszcze w tym roku wydawało się, że u Jerzego Brzęczka nie ma większych szans na grę. 25-latek wrócił jednak do kadry i to odmieniony.

Wychowanek Lecha Poznań podczas ostatniego zgrupowania reprezentacji Polski zagrał na tyle dobrze, że serwis WhoScored wybrał go do najlepszej "jedenastki" ostatniej rundy Ligi Narodów.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Karol Linetty pojedzie na EURO w 2021 roku?