Bundesliga. Bayern Monachium i Robert Lewandowski nie mieli litości dla Borussii Dortmund. Zobacz dublet Polaka

Bayern Monachium na własnym stadionie potrafił odnosić spektakularne zwycięstwa z Borussią Dortmund. W październiku 2015 roku zatriumfował 5:1 w der Klassikerze, a Robert Lewandowski strzelił dwa gole.

Robert Lewandowski Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Pierwsza połowa należała do Thomasa Muellera. Niemiec strzelił dwa gole Borussii Dortmund i znacząco przybliżył Bayern Monachium do zwycięstwa. W jednej z sytuacji nie powstrzymał go mimo usilnych starań Łukasz Piszczek. Tuż przed przerwą Pierre-Emerick Aubameyang zdobył gola kontaktowego i przywrócił gościom wiarę w możliwość zapunktowania w Monachium.

W tym okresie Gabończyk był wielkim rywalem Roberta Lewandowskiego w walce o zwycięstwo w klasyfikacji strzelców Bundesligi. Rozdrażniony Polak odpowiedział Aubameyangowi dwoma trafieniami po przerwie. Napastnik Bayernu miał mnóstwo miejsca i wykorzystał karygodne pomyłki w obronie Borussii. Wynik na 5:1 ustalił Mario Goetze.

Bayern był bezlitosny dla przeciwnika z Dortmundu. Wspierany przez komplet publiczności na trybunach przeważał we wszystkich statystykach i potwierdził to wstydliwym dla podopiecznych Thomasa Tuchela wynikiem. W całym sezonie zakończonym w 2016 roku mistrz Bayern zdobył o 10 punktów więcej niż druga w tabeli Borussia. W klasyfikacji strzelców Lewandowski wyprzedził Aubameyanga pięcioma trafieniami.

W sobotę o godzinie 18:30 rozpocznie się der Klassiker między liderem Bayernem a wiceliderem Borussią. Tym razem do pojedynku mocarzy Bundesligi dojdzie w Dortmundzie. Stawką jest prestiżowe zwycięstwo, a także prowadzenie w tabeli. Robert Lewandowski na pewno postara się ponownie o poprawie statystyk w meczach z poprzednim klubem. Transmisja z meczu w Eleven Sports 1 i na WP Pilot. Relacja na żywo na WP SportoweFakty.