Premier League. Crystal Palace - Leeds United: Pawie bezradne w Londynie, asysta Mateusza Klicha

Drużyna Leeds United z czwartą porażką w sezonie 2020/2021 Premier League. W meczu 8. kolejki Pawie na wyjeździe musiały uznać wyższość Crystal Palace (1:4), a asystę przy jedynym trafieniu dla gości zaliczył Mateusz Klich.

Tomasz Rosiński
James McArthur (z lewej) i Mateusz Klich (z prawej) Getty Images / Naomi Baker / Na zdjęciu: James McArthur (z lewej) i Mateusz Klich (z prawej)
Obie ekipy przegrały swoje ostatnie spotkania (zespół Crystal Palace poległ w starciu z Wolverhampton Wanderers, zaś piłkarze Leeds United okazali się słabsi od Leicester City) i w sobotę chciały sobie poprawić humory po tych porażkach.

Konfrontacja rozpoczęła się lepiej dla Orłów, które już w 12. minucie wyszły na prowadzenie. Wtedy to dokładnie z rzutu rożnego dośrodkował Eberechi Eze, zaś celnie główkował Scott Dann.

Przyjezdni mogli dość szybko odpowiedzieć, bo do siatki po podaniu od Mateusza Klicha trafił Patrick Bamford, ale VAR wykazał, że w momencie zagrania napastnik Pawi był na minimalnej pozycji spalonej i sędzia gola nie uznał.

Natomiast po chwili było 2:0 dla gospodarzy, a do asysty bramkę dołożył Eze, który znakomicie przymierzył w "okienko" z rzutu wolnego z około dwudziestu metrów.

Podopieczni Marcelo Bielsy nie zwiesili głów i w 27. minucie strzelili gola kontaktowego. Znów dał o sobie znać duet Bamford - Klich i ten pierwszy po zgraniu piłki głową przez reprezentanta Polski posłał futbolówkę do siatki.

To nie był koniec emocji w pierwszej połowie batalii, gdyż tuż przed przerwą zawodnicy Crystal Palace zadali trzeci cios. Bramkę samobójczą po dośrodkowaniu Patricka van Aanholta zdobył Helder Costa, ale to golkiper Illan Meslier w tej sytuacji popełnił błąd, ponieważ był źle ustawiony i piłka wpadła tuż przy bliższym słupku.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Orły tylko kontrolowały boiskowe wydarzenia i w 70. minucie podwyższyły swoje prowadzenie. Wówczas uderzeniem z mniej więcej 11 metrów popisał się Jordan Ayew, a asystę w tej akcji zaliczył Wilfried Zaha. Więcej goli podczas tego spotkania już nie padło i czwarta w sezonie porażka Leeds United stała się faktem.

Klich według portalu SofaScore był najlepszym zawodnikiem przyjezdnych w tym meczu (Polak otrzymał notę "7,5").

4:1 - Jordan Ayew 70'

Crystal Palace: Vicente Guaita - Nathaniel Clyne, Cheikhou Kouyate, Scott Dann, Patrick van Aanholt - Andros Townsend (71' Jeffrey Schlupp), Jairo Riedewald (77' James McCarthy), James McArthur, Eberechi Eze - Jordan Ayew (85' Christian Benteke), Wilfried Zaha.

Leeds United: Illan Meslier - Luke Ayling, Robin Koch, Liam Cooper, Ezgjan Alioski - Pascal Struijk (72' Tyler Roberts) - Helder Costa (46' Raphinha), Mateusz Klich, Stuart Dallas, Jack Harrison - Patrick Bamford.

Żółte kartki: Mateusz Klich, Liam Cooper (Leeds United).

20 Sheffield United 38 7 2 29 20:63 23

-> Premier League. Marcus Rashford chwali gwiazdę największych rywali. "Jest dla mnie inspiracją"
-> Klub Polaka liderem Premier League! Jan Bednarek zebrał świetne oceny za mecz

Czy Leeds United zakończy sezon 2020/2021 w czołowej "dziesiątce" Premier League?