Niemcy zaostrzają środki ochrony przed koronawirusem. Znamy szczegóły

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / GEORGIOS KEFALAS / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Niemiec
PAP/EPA / GEORGIOS KEFALAS / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Niemiec
zdjęcie autora artykułu

W związku z rosnącą liczbą przypadków koronawirusa w Europie, Niemiecki Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o intensyfikacji środków ochrony przed COVID-19. Poznaliśmy szczegółowe plany.

W tym artykule dowiesz się o:

Ostatnia doba przyniosła rekordowy przyrost zakażeń koronawirusem w Niemczech - za naszą zachodnią granicą zdiagnozowano ponad 21 tys. nowych przypadków. Niepokojące dane spowodowały zaostrzenie środków ochronnych w reprezentacji Niemiec.

Te będą obowiązywać podczas trzech najbliższych spotkań drużyny prowadzonej przez Joachima Loewa. 11 listopada Niemcy zagrają towarzysko z Czechami, później czekają ich dwa mecze w ramach Ligi Narodów: domowy z Ukraińcami (14 listopada) i wyjazdowy z Hiszpanami (17 listopada).

Zaostrzenie środków ochronnych przed nadchodzącymi konfrontacjami reprezentacji Niemiec zakłada zwiększenie liczby wykonywanych testów na koronawirusa. Piłkarze będą poddawać się badaniom bezpośrednio przed wylotem na mecz, jak też niezwłocznie po powrocie do kraju. Chodzi o to, by kadra nie poddawała się kwarantannie po przylocie do Niemiec w przypadku negatywnego wyniku testu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: zwariowana akcja na wagę 3 pkt.! Najpierw trafił kolegę w pośladki, a potem...

Szczególne środki będą obowiązywać przed i po wyjazdowym meczu z Hiszpanami. To z powodu faktu, że Hiszpania jest klasyfikowana jako obszar ryzyka przez niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

"Aby maksymalnie ograniczyć kontakty z osobami trzecimi, zespół poleci czarterem z Lipska do Sewilli. Podróż powrotna również odbędzie się czarterem, przez Monachium do Duesseldorfu. Ma to na celu skrócenie odległości dojazdów do klubów dla dużej części piłkarzy i sztabu" - opisuje sport1.de.

Zobacz też: Jerzy Brzęczek ma nową alternatywę na lewej obronie. Tymoteusz Puchacz wysłał selekcjonerowi mocny sygnał Gdzie zagra reprezentacja Polski? Władze PGE Narodowego zaskoczone słowami Zbigniewa Bońka

Źródło artykułu: