Polska - Ukraina. Tak strzelali Piątek i Moder. Zobacz skrót meczu (wideo)

Reprezentanci Polski nie zawiedli i pokonali Ukrainę 2:0. Mieliśmy sporo szczęścia, że nie straciliśmy gola w tym spotkaniu, ale wszystko się dobrze dla nas skończyło.

Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Piątek Getty Images / Adam Nurkiewicz / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Zmiennicy, którzy wystąpili w meczu towarzyskim, nie zawiedli, ale też mieliśmy dużo szczęścia. W pierwszej połowie rywale kilka razy poważnie zagrozili polskiej bramce. Wystarczyło kilka szybkich podań i już robiło się niebezpiecznie pod bramką Rafała Skorupskiego.

Były też plusy, bo i polscy piłkarze potrafili zagrozić bramce ukraińskiej. W końcu zaczęli trafiać. Najpierw Krzysztof Piątek wykorzystał błąd golkipera rywali oraz podanie Piotra Zielińskiego, po czym wpakował piłkę do pustej bramki. W drugiej połowie wynik ustalił Jakub Moder. W 62. min wszedł za Arkadiusza Milika i zaraz zdobył gola.

W meczu nie wystąpiło wielu podstawowych piłkarzy kadry, jak chociażby Robert Lewandowski, Łukasz Fabiański, Jan Bednarek czy Kamil Glik. Kolejne spotkanie nasza reprezentacja rozegra w niedzielę. Rywalem Polaków w meczu Ligi Narodów będzie drużyna Włoch.

Zobaczcie skrót meczu Polaków z Ukraińcami (za kanałem TVP Sport na YouTube).