KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

PKO Ekstraklasa. Nowa funkcja dla Dariusza Mioduskiego

Prezes i właściciel Legii Warszawa Dariusz Mioduski został nowym przewodniczącym Rady Nadzorczej Ekstraklasy S.A. 56-latka wybrano jednomyślnie.

Jakub Artych
Jakub Artych
Dariusz Mioduski PAP / Rafał Guz / Na zdjęciu: Dariusz Mioduski
Dariusz Mioduski zasiadał w Radzie Nadzorczej Ekstraklasy w trzech kolejnych sezonach, od rozgrywek 2017/2018, w których był już jedynym właścicielem Legii Warszawa. W nowym rozdaniu jednomyślnie został wybrany na funkcję przewodniczącego.

Funkcję wiceprzewodniczącego ponownie pełnić będzie prezes Jagiellonii Białystok Cezary Kulesza. Nowym sekretarzem rady został prezes Lecha Poznań Karol Klimczak.

- Sport, a piłka nożna szczególnie, jest jedną z najbardziej dotkniętych przez pandemię dziedzin życia i biznesu. Dlatego wyzwania, które stoją przed polską piłka klubową w najbliższych miesiącach i latach, wymagają od całego środowiska piłkarskiego, realnej współpracy i dialogu - powiedział Dariusz Mioduski.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: nożyce, poprzeczka, a potem... coś niewiarygodnego! To może być bramka roku

- Jako Ekstraklasa musimy wziąć na siebie odpowiedzialność za przyszłość piłki klubowej i wraz z PZPN oraz władzami I ligi pracować nad rozwiązaniami, które pozwolą nie tylko przetrwać trudny czas, ale także w dalszym ciągu rozwijać się i nadganiać dystans wobec Europy. Wierzę, że nadchodzące wybory w PZPN stwarzają okazję do nowego otwarcia w relacjach między Federacją, Ekstraklasą i I ligą oraz wypracowania wspólnego programu, który w kolejnych latach będzie wspierał rozwój profesjonalnej piłki klubowej - dodał nowy przewodniczący, cytowany przez oficjalną stronę ekstraklasy.

Jak czytamy na ekstraklasa.org, Rada Nadzorcza Ekstraklasy składa się z siedmiu członków. Nowy skład Rady Nadzorczej został wyłoniony 13 października podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Ekstraklasy S.A. W jej skład weszli przedstawiciele klubów, które zajęły pierwsze cztery miejsca w tabeli na koniec ubiegłego sezonu: Dariusz Mioduski z Legii Warszawa, Karol Klimczak z Lecha Poznań, Grzegorz Jaworski z Piasta Gliwice, Adam Mandziara z Lechii Gdańsk.

W radzie znaleźli się również Cezary Kulesza z Jagiellonii Białystok i Wojciech Cygan z Rakowa Częstochowa jako przedstawiciele pozostałych klubów, a także Marek Koźmiński z ramienia PZPN. Kadencja rady trwa rok.

Zobacz także: Oburzające zachowanie Krzysztofa Piątka po meczu. "Tak nie powinno być"

Zobacz także: Artur Wichniarek: Prawda jest brutalna. Nie mamy reprezentacji

Czy Dariusz Mioduski sprawdzi się w nowej funkcji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×