Liga Narodów. Szok. Największa katastrofa reprezentacji Niemiec od prawie 90 lat

Szokująca wyjazdowa porażka 0:6 reprezentacji Niemiec z Hiszpanią w Lidze Narodów. Tak źle nasi zachodni sąsiedzi nie zagrali od 89 lat. Wówczas upokorzyła ich Austria.

Szymon Łożyński
załamany Timo Werner PAP/EPA / Julio Munoz / Na zdjęciu: załamany Timo Werner
W 1931 roku, przy 40 tys. kibiców w Berlinie, reprezentacja Niemiec przegrała z Austrią aż 0:6.

89 lat później nasi zachodni sąsiedzi znów musieli przełknąć gorycz takiej porażki, ale tym razem w jeszcze ważniejszym meczu. We wtorek podopieczni Joachima Loewa walczyli o awans do Final Four Ligi Narodów UEFA.

Hiszpanie wybili im jednak piłkę nożną z głowy. Niemcy przegrali aż 0:6 i o Final Four mogą zapomnieć. Już do przerwy mistrzowie świata z 2014 roku byli w arcytrudnej sytuacji, bowiem przegrywali 0:3.

Po raz pierwszy od 1958 roku Niemcy stracili aż trzy bramki w jednej połowie w meczu o stawkę. Wtedy niemiecka drużyna przegrywała 0:3 z Francją, a ostatecznie tamto spotkanie zakończyło się wynikiem 6:3 dla Trójkolorowych.

"Po raz pierwszy od 1958 roku Niemcy stracili trzy gole w pierwszej połowie w meczu o punkty. Joachim Loewa nie było jeszcze wtedy na świecie" - tak podsumowali tą sytuację statystycy z twitterowego profilu Squawka Football.