Fortuna I liga: pierwsza porażka ŁKS-u Łódź. Lepsze nastroje Arki Gdynia i Stomilu Olsztyn

ŁKS Łódź nie wykorzystał szansy i nie oddalił się w tabeli od wicelidera Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Podopieczni Wojciecha Stawowego przegrali 0:1 z Radomiakiem. Nie zawiedli w zaległych meczach Arka Gdynia oraz Stomil Olsztyn.

piłkarze Radomiaka Radom WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: piłkarze Radomiaka Radom
ŁKS Łódź był pierwszym przeciwnikiem, z którym Radomiak zmierzył się na własnym stadionie w świetle zmodernizowanych jupiterów. Drużyna Dariusza Banasika punktowała w poprzednim sezonie regularnie na stadionie przy ulicy Narutowicza i w środę postawiła opór liderowi. Po przetrwaniu ataków łodzian sama strzeliła gola. W 86. minucie zwycięstwo 1:0 zapewnił Radomiakowi strzał Leandro z rzutu karnego.

Arka Gdynia poprawiła się w porównaniu z poprzednim meczem na własnym stadionie i zwyciężyła 2:0 z Zagłębiem Sosnowiec. Juliusz Letniowski dał jej prowadzenie strzałem z rzutu karnego, którego podyktowanie wzbudziło głośne protesty podopiecznych Kazimierza Moskala. Po przerwie przewagę gospodarzy podwoił Mateusz Żebrowski, a że Zagłębie nie słynie z przebojowości w ofensywie, to niczym nie odpowiedziało.

Stomil Olsztyn przełamał się po pięciu kolejkach bez zwycięstwa i pokonał 3:1 Koronę Kielce na jej stadionie. Kluczowa była pierwsza połowa, w której dwubramkowe prowadzenie gościom zapewnili Damian Byrtek i Wojciech Łuczak. Akcja indywidualna tego drugiego była ozdobą spotkania. Korona jeszcze ambitnie goniła, ale krótko po golu kontaktowym, straciła trzeciego. Dwa mecze w ciągu dwóch dni zagrał Vjaceslavs Kudrjavcevs. We wtorek bronił on w starciu młodzieżowej reprezentacji Łotwy z Polską, a w środę musiał zmienić Piotra Skibę. Doświadczony golkiper opuścił stadion na noszach po groźnym zderzeniu z Wiktorem Długoszem.

Dużo wydarzyło się w meczu Chrobrego Głogów z Odrą Opole. To trzecia i druga siła ligi w 2020 roku, więc należało od nich oczekiwać ciekawego widowiska. Odra zwyciężyła 3:2 dzięki bramce Arkadiusza Piecha w ostatnich minutach. Poprawiła się po serii trzech niekorzystnych wyników i przypomniała o swojej obecności w czołówce. Chrobry dwukrotnie przedarł się przez solidną defensywę opolan, ale nie dało to nawet punktu.

Górnik Łęczna stracił punkty w trzech z czterech ostatnich meczów. Beniaminek nie jest już równie skuteczny jak we wcześniejszej fazie sezonu. Podopieczni Kamila Kieresia ponieśli porażkę 0:1 z Puszczą Niepołomice. Jedynego gola strzelił im Konrad Stępień w 40. minucie. Puszcza odniosła w tym sezonie pięć zwycięstw w siedmiu spotkaniach na własnym stadionie. Diametralnie poprawiła domowe statystyki w porównaniu z poprzednimi rozgrywkami.