Co zrobił Henrich Mchitarjan?! Zobacz kapitalnego gola w Serie A (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / twitter.com/ELEVENSPORTSPL/ / Henrich Mychitarian strzela gola dla AS Roma w meczu Serie A z Parmą

"Takie bomby tutaj odpalał Francesco Totti" - emocjonował się po golu Henricha Mchitarjana komentator. Ormianin zdobył przepiękną bramkę w meczu AS Roma - Parma w rozgrywkach Serie A.

W tym artykule dowiesz się o:

W 32. minucie po zagraniu Borjy Mayorala kapitalnym strzałem z pierwszej piłki popisał się Henrich Mchitarjan. Zawodnik AS Roma uderzył z powietrza za kołnierz bramkarza Parma Calcio 1913.

"Co za gol (...) Takie bomby tutaj odpalał Francesco Totti" - mówił w trakcie relacji meczowej komentator Eleven Sports, Mateusz Święcicki (wideo z bramką niżej).

Mchitarjan po przepięknym strzale podwyższył wynik meczu na 2:0. Jeszcze przed przerwą Ormianin skompletował dublet, trafiając do siatki z bliska po podaniu Ricka Karsdorpa. Worek z bramkami na rzymskim stadionie otworzył Mayoral, a AS Roma ostatecznie wygrała 3:0.

Mchitarjan jest w wyśmienitej formie. W trzech ostatnich klubowych spotkaniach zdobył aż 6 goli! Raz trafił w Lidze Europy przeciwko Cluj, trzy dni później ustrzelił hat-tricka w meczu Serie A z Genoą, a w niedzielę dołożył dwie kolejne bramki. Łączny dorobek Ormianina w tym sezonie to 6 goli i 5 asyst.

Dzięki zwycięstwu z Parmą AS Roma utrzymuje się w ścisłej czołówce Serie A. Więcej o meczu przeczytasz TUTAJ.