Premier League. Wolverhampton - Southampton: podział punktów na koniec 9. serii. Cały mecz Jana Bednarka

Remisem zakończył się mecz kończący 9. kolejkę Premier League. Piłkarze Southampton długo prowadzili na wyjeździe z Wolverhampton. Gospodarze wyrównali na kwadrans przed końcem.

Michał Piegza
Raul Jimenez i Jan Bednarek walczą o piłkę Getty Images / Matthew Ashton - AMA / Na zdjęciu: Raul Jimenez i Jan Bednarek walczą o piłkę
Przed bezpośrednim starciem obydwa zespoły w Premier League dzieliły trzy punkty. Wyżej w tabeli plasowali się goście.

W 1. połowie piłkarze obu drużyn nie zamierzali się bronić, tylko szukali okazji bramkowych. W 6. minucie Świętych dwukrotnie uratował Alex McCarthy. Bramkarz najpierw sparował strzał Nelsona Semedo, a po chwili barkiem na róg odbił poprawkę Leandera Dendonckera.

Po kwadransie musiał interweniować Rui Patricio. Portugalczyk na raty obronił próbę Theo Walcotta. Po kolejnych piętnastu minutach goście mieli jeszcze lepszą szansę. Che Adams prostopadle podał do Stuarta Armstronga, ten natychmiast uderzył z ok. 14 metrów, ale tuż obok słupka.

Z kolei w 36. minucie znowu z dobrej strony pokazał się McCarthy. Bramkarz wybronił strzał głową Daniela Podence'a. Po przerwie zawodnik Wilków miał kolejną szansę. Jednak po indywidualnej akcji golkiper Świętych odbił futbolówkę.

Konkretniejsi w 58. minucie byli goście. Święci rozmontowali obronę Wilków. Adams dwukrotnie starał się dogrywać, udało mu się to za drugim razem. Do piłki dopadł Walcott i z kilku metrów trafił do pustej bramki.

Prowadząc piłkarze Southampton długo mieli spotkanie pod kontrolą. W 65. minucie powinno być 2:0. Theo Walcott znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, strzelił obok rąk golkipera, ale także obok słupka.

Wiele zmieniło w meczu wejście na boisko Pedro Neto. Portugalczyk już po pięciu minutach zdobył gola. Płaski strzał w 75. minucie Raula Jimeneza wylądował na słupku, dobitka rezerwowego znalazła drogę do bramki. Po kolejnych trzech minutach snajperów Wilków głową zdobył gola, ale wcześniej był na spalonym.

W końcówce więcej z gry mieli gospodarze, ale goście, z pomocą Jana Bednarka, dowieźli remis do końcowego gwizdka sędziego.

Wolverhampton Wanderers - Southampton FC 1:1 (0:0)
0:1 - Theo Walcott 58'
1:1 - Pedro Neto 75'

Wolverhampton Wanderers: Rui Patricio - Leander Dendoncker, Willy Boly, Max Kilman - Nelson Semedo (70' Pedro Neto), Joao Moutinho, Ruben Neves, Rayan Ait Nouri - Adama Traore, Daniel Podence (85' Vitinha) - Raul Jimenez.

Southampton FC: Alex McCarthy - Kyle Walker-Peters, Jan Bednarek, Jannik Vestergaard, Ryan Bertrand - Stuart Armstrong (90' Ibrahima Diallo), Oriol Romeu, James Ward-Prowse, Moussa Djenepo (79' Shane Long) - Che Adams, Theo Walcott.

Żółte kartki: Neves, Traore (Wolverhampton).

Sędzia: Andre Marriner.

Burnley FC - Crystal Palace 1:0 (1:0)