The Championship. Sromotna porażka Derby County. 70 minut Kamila Jóźwiaka, Krystian Bielik wciąż poza kadrą

Kamil Jóźwiak zagrał 70 minut w meczu Middlesbrough z Derby County (3:0). W środę wystąpił również Bartosz Białkowski, który nie zdołał jednak zachować czystego konta.

Rafał Szymański
Kamil Jóźwiak przy piłce Getty Images / Alex Dodd - CameraSport / Na zdjęciu: Kamil Jóźwiak przy piłce
Przed kilkoma dniami Phillip Cocu został zwolniony z funkcji menadżera pierwszej drużyny Derby County. Grającym trenerem został mianowany Wayne Rooney, natomiast formalnie w tej roli będzie występował Liam Rosenior.

Swojego debiutu w nowej roli Rooney z pewnością nie będzie mógł zaliczyć do udanych. Middlesbrough FC zwyciężyło z Derby 3:0. Były reprezentant Anglii rozegrał cały mecz.

Kamil Jóźwiak rozpoczął spotkanie w podstawowym składzie i został zmieniony na 20 minut przed końcem przez Colina Kazim-Richardsa, wcześniej w 9. minucie sędzia ukarał go żółtą kartką. Poza kadrą meczową znalazł się Krystian Bielik, który w dalszym ciągu nie jest gotów do gry na pełnej intensywności.

W innym środowym meczu w ramach rozgrywek The Championship Millwall FC zremisowało z Reading FC 1:1. Czystego konta po stronie gospodarzy nie zdołał zachować Bartosz Białkowski, którego w końcowej fazie pierwszej połowy pokonał Jed Wallace.

Po 13 kolejkach zespół Derby County jest czerwoną latarnią ligi, natomiast Millwall znajduje się na 10. miejscu w stawce. Barnsley Michała Helika jest 14. Liderem pozostaje Norwich City, którego barwy reprezentuje Przemysław Płacheta.

Middlesbrough FC - Derby County 3:0 (1:0)
1:0 - Assombalonga 33'
2:0 - Clarke (gol samobójczy) 71'
3:0 - Johnson 83'

Millwall FC - Reading FC 1:1 (1:0)
1:0 - Wallace 45+1'
1:1 - Joao 53'