Segunda Division. W końcu się doczekał! Marcin Bułka zaliczył debiut w Cartagenie

Marcin Bułka po prawie dwóch miesiącach doczekał się debiutu w Segunda Division. Jego Cartagena przegrała u siebie z Mallorcą 1:2. Polskiemu bramkarzowi dwukrotnie nie udało się obronić rzutu karnego.

Mateusz Byczkowski
Marcin Bułka Materiały prasowe / Dugout / Na zdjęciu: Marcin Bułka
25 listopada był przełomowym dniem dla Marcina Bułki. Polak pod koniec września został wypożyczony z Paris Saint-Germain do hiszpańskiego drugoligowca - FC Cartagena. Po prawie dwóch miesiącach doczekał się debiutu.

Jego zespół, który znajduje się w dolnej części tabeli, miał ciężkie zadanie. Środowy rywal zespołu Bułki, Real Mallorca jest stawiany w gronie faworytów do awansu do Primera Division.

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek. Dopiero w drugiej padł pierwszy gol. Po konsultacji VAR sędzia podyktował rzut karny. W 69. minucie pewnie wykorzystał go Daniel Rodriguez. Polak był bez szans.

Po dwunastu minutach znów skapitulował. Tym razem 21-letni bramkarz był blisko wybronienia jedenastki. Piłka ostatecznie jednak wpadła do bramki. Prowadzenie podwyższył Lago Junior.

Cartagena w osłabieniu zdołała jeszcze strzelić gola. Nic to jednak nie dało. Po przegranej 1:2, drużyna Bułki zajmuje 16. miejsce. Mallorca po środowym zwycięstwie została liderem Segunda Division.

Zobacz też: Koronawirus w CF Fuenlabrada. Problem z dokończeniem rozgrywek Segunda Division La Liga. Malaga CF w tarapatach finansowych. Klub rozpoczyna zwolnienia grupowe ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: nożyce, poprzeczka, a potem... coś niewiarygodnego! To może być bramka roku