The Championship: remisy Norwich City, Derby County i Millwall FC. Grali Płacheta, Jóźwiak oraz Białkowski

Lider The Championship, Norwich City, stracił zwycięstwo z Coventry City (1:1) w samej końcówce meczu, a całe spotkanie rozegrał Przemysław Płacheta. Swoje potyczki zremisowały również Derby County (Jóźwiak, Bielik) i Millwall FC (Białkowski).

Tomasz Rosiński
Przemysław Płacheta Getty Images / Robbie Jay Barratt - AMA / Na zdjęciu: Przemysław Płacheta
Zespół Norwich liczył, że w sobotę uda mu się przedłużyć zwycięską serię do czterech wygranych z rzędu na zapleczu Premier League, ale nie zrealizował swojego celu.

Kanarki prowadziły z Coventry od 27. minuty potyczki po tym, jak rzut karny wykorzystał Mario Vrancić. Gospodarze jednak nie byli w stanie do końca utrzymać korzystnego wyniku, ponieważ na 60 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry straciły gola (do siatki trafił Maxime Biamou), a zarazem dwa punkty.

Również Derby, którego zawodnikami są Kamil Jóźwiak (występował na boisku od 77. minuty) i Krystian Bielik (spędził całą konfrontację na rezerwie), długo prowadziło ze swoim rywalem - Wycombe Wanderers, gdyż w 36. minucie wynik batalii otworzył  Duane Holmes. Natomiast w 81. minucie do remisu doprowadził Matt Bloomfield, który ustalił wynik meczu.

Bartosz Białkowski (Millwall) zachował czyste konto, zaś jego drużyna bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Birmingham City.

Michał Helik rozegrał całe spotkanie, a jego ekipa - Barnsley FC przegrała z Blackburn Rovers (1:2).