Premier League. West Bromwich Albion - Sheffield United. Pierwsza wygrana beniaminka w sezonie

West Brom był stroną dominującą do 60. minuty. Później oddał inicjatywę Sheffield United. Ostatecznie WBA wygrał swój pierwszy mecz w lidze 1:0, ale mało brakowało, by w doliczonym czasie stracił punkty.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
piłkarze West Bromwich Albion PAP/EPA / Nick Potts / Na zdjęciu: piłkarze West Bromwich Albion
West Brom w pierwszych minutach odparł zmasowane ataki Sheffield United i sam wyszedł na prowadzenie. W 13. minucie zgarnął piłkę wybitą po rzucie rożnym i uderzył zza pola karnego tuż przy słupku.

Korzystny wynik pozwalał na kontrolowanie poczynań rywala w kolejnych minutach. "The Blades" bardziej się otworzyli, co tworzyło skrzydłowym WBA przestrzeń do rajdów. Bardzo aktywni i szczególnie niebezpieczni byli Matheus Pereira i Karlan Grant.

W drugiej połowie gospodarze utrzymywali dobre tempo gry do 60. minuty, potem oddali inicjatywę gościom. Ci nastawili się na mało finezyjną grę, uparcie szukali dośrodkowań na duet napastników - Olivera McBurniego i Olivera Burke'a, a później Lysa Mousseta. Ciężko było jednak oddać dobry strzał. Świetną sytuację miał George Baldock, ale z dziesięciu metrów posłał piłkę w trybuny.

Obrona WBA wydawała się dobrze zorganizowana szczególnie we własnym polu karnym. Przed nim zostawiali dużo przestrzeni do rozegrania. Dobrze dysponowany był bramkarz Sam Johnstone, który pewnie bronił i łapał strzały.

W doliczonym czasie gry piłkę meczową miał Mousset, ale nie trafił z trzech metrów na pustą bramkę. Mógł dać cenny punkt.

Ostatecznie skończyło się skromną wygraną West Bromu 1:0. Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Premier League pozwoliło WBA wyjść ze strefy spadkowej. Sheffield wciąż jest ostatnie.

Kamil Grosicki znalazł się poza kadrą meczową WBA.

West Bromwich Albion - Sheffield United 1:0 (1:0)
1:0 - Conor Gallagher 13'