Co za słowa Bońka o Zielińskim! "Ma stopy prawdziwego mistrza"

Piotr Zieliński otrzymuje sporo komplementów po niedzielnym triumfie SSC Napoli w starciu z AS Roma (4:0). Głos na temat występu Polaka zabrał m.in. prezes PZPN-u Zbigniew Boniek.

Mateusz Domański
Nino Galovic i Piotr Zieliński PAP/EPA / CIRO FUSCO / Na zdjęciu: Nino Galovic i Piotr Zieliński
Drużyna SSC Napoli ma za sobą bardzo udany mecz. Nie pozostawiła złudzeń i pewnie pokonała AS Roma (4:0). Co prawda Piotr Zieliński nie zdobył bramki, lecz był wyróżniającym się piłkarzem.

Polak był aktywny na boisku i kreował sytuacje bramkowe. Niestety jednak mecz skończył bez asysty, bo koledzy nie wykorzystywali jego podań. Z boiska zszedł w 77. minucie i z pewnością mógł być z siebie zadowolony.

Po spotkaniu w Neapolu wymowny komentarz zamieścił na Twitterze prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek. Wpis opublikował w języku włoskim.

"Lepiej przegrać raz 0:4 niż cztery razy 0:1. Dzisiaj poszło źle, trzeba wstać" - pisał o sromotnej porażce ekipy z Rzymu, po czym zwrócił się bezpośrednio do Zielińskiego. "Ma stopy prawdziwego mistrza" - ocenił emerytowany piłkarz.

O klasie Zielińskiego piszą też włoskie media. "W pierwszej połowie oglądaliśmy najlepszą wersję Zielińskiego" - podkreślał serwis napolicalciolive.com.

W tym sezonie Serie A Zieliński zagrał w sześciu meczach, w których wywalczył jedną bramkę, a ponadto zaliczył jedną asystę.

Dariusz Dziekanowski broni Lecha Poznań. "Krytyka jest przesadzona"