Liga Mistrzów. Wojciech Szczęsny zrównał się z Jerzym Dudkiem. Lada moment przebije wyczyn starszego kolegi

W środowym spotkaniu Wojciech Szczęsny po raz 21. zanotował czyste konto w Lidze Mistrzów. Bramkarz wyrównał osiągnięcie Jerzego Dudka.

Rafał Szymański
Wojciech Szczęsny PAP/EPA / Alberto Ramella / AGF Foto / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
Mecz Juventus FC - Dynamo Kijów zakończył się rezultatem 3:0 na korzyść drużyny gospodarzy. Strzelanie w 21. minucie rozpoczął Federico Chiesa, chwilę po przerwie podwyższył Cristiano Ronaldo, natomiast wynik w 66. minucie ustalił Alvaro Morata. W pełnym wymiarze czasowym zagrali Wojciech Szczęsny oraz Tomasz Kędziora. Piłkarze "Starej Damy" już wcześniej zapewnili sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Dla pierwszego z wymienionych reprezentantów Polski było to już 55. spotkanie w ramach tych rozgrywek. Szczęsny od sezonu 2010/11 włącznie zdołał odnotować już 21 czystych kont - dokonał tego w barwach kolejno: Arsenalu, Romy i Juventusu.

30-latek jednocześnie zrównał się z Jerzmy Dudkiem, który do tej pory był polskim rekordzistą pod tym względem. Były bramkarz Feyenoordu Rotterdam, Liverpoolu oraz Realu Madryt do ustanowienia swojego rekordu potrzebował jednak mniejszej liczby występów (47).

Można spodziewać się, że Szczęsny zagra za tydzień w spotkaniu 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów z Barceloną i w ten sposób zdetronizuje osiągnięcie swojego rodaka.