Liga Mistrzów. Olivier Giroud przeszedł do historii. Wielki wyczyn Francuza

W meczu Ligi Mistrzów FC Sevilla - Chelsea Londyn Olivier Giroud pokazał, że daleko mu do emerytury. Francuz w pojedynkę rozstrzelał rywali - jego drużyna wygrała 4:0, a on zdobył wszystkie gole.

Krzysztof Kaczmarczyk
Olivier Giroud (w środku) walczy o piłkę PAP/EPA / Julio Munoz / Na zdjęciu: Olivier Giroud (w środku) walczy o piłkę
Olivier Giroud zazwyczaj rozpoczyna mecze na ławce Chelsea. Gdy jednak pojawia się na boisku, bywa zabójczo skuteczny. Potwierdził to w środę na Estadio R. Sanchez Pizjuan.

Frank Lampard mocno "przemeblował" skład, a doświadczony francuski napastnik dostał szansę od pierwszej minuty - wykorzystał ją perfekcyjnie.

34-latek koncert zaczął już w 8. minucie, kiedy to zakręcił obroną Sevilli i skutecznie uderzył w kierunku dalszego słupka. W 54. minucie podwyższył na 2:0, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem rywali. Trzecią bramkę zdobył głową po dośrodkowaniu N'Golo Kante, a klasycznego hat-tricka po przerwie skompletował skutecznie wykonując rzut karny.

Giroud stał się tym samym najstarszym zawodnikiem w historii Ligi Mistrzów, który mając ponad 30 "wiosen na karku" zdobył cztery gole w jednym meczu. W momencie swojego koncertu Francuz miał dokładnie 34 lata i 63 dni.

Wcześniej tej sztuki po "trzydziestce" dokonali Josip Ilicić (32 lata i 41 dni), Zlatan Ibrahimović (32 lata i 20 dni) oraz Robert Lewandowski (31 lat i 97 dni).

Szczęsny zapracował na wysokie noty. "Cudowny w co najmniej kilku interwencjach"
Sevilla - Chelsea: cztery gole Oliviera Giroud dały gościom wygraną

Oglądaj mecz Real Betis - Sevilla FC na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy ktoś zdoła pobić wyczyn Oliviera Giroud?