PKO Ekstraklasa. Skromny awans ekip z Krakowa po derbach. Zobacz tabelę ligi

Cracovia wymęczyła remis w derbach Krakowa z Wisłą, ale wynik ten pozwolił im zanotować niewielki awans w tabeli PKO Ekstraklasy. Zobaczcie, jak teraz wygląda.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
piłkarze Cracovii PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: piłkarze Cracovii
W piątek mieliśmy tylko jedno spotkanie w ramach 12. kolejki PKO Ekstraklasy, ale nie byle jakie - 200. derby Krakowa na stadionie Cracovii. Sam mecz jednak mocno rozczarował, pierwsza połowa jest tak naprawdę do zapomnienia. Cokolwiek ciekawego działo się dopiero po 60. minucie. Najpierw Felicio Brown Forbes wywalczył dyskusyjny rzut karny. Choć Dawid Szymonowicz faktycznie go podcinał, to napastnik Wisły nieco od siebie dodał. "Jedenastkę" zamienił na gola.

Kilka minut później Kostarykanin wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę i "Biała Gwiazda" broniła wynik w osłabieniu. "Pasy" zdołały wyrównać w końcówce. Piłkę do siatki skierował głową Pelle van Amersfoort. Do końca było bardzo nerwowo, zawodnicy złapali jeszcze kilka żółtych kartek, a gorąco zrobiło się po spięciu Mateusza Lisa z Ivanem Marquezem. Sędzia Daniel Stefański mógł kogoś wyrzucić z boiska, ale tego nie zrobił.

Ostatecznie skończyło się podziałem punktów. Remis 1:1 pozwolił obu ekipom zanotować skromny awans w tabeli. Cracovia wskoczyła z 11 na 10. pozycję (wyprzedziła Wartę Poznań), a Wisła z 13. na 12. (przegoniła Wisłę Płock).

W sobotę trzy kolejne spotkania PKO Ekstraklasy, a w niedzielę i poniedziałek dwa. Szlagierem będzie starcie Legii Warszawa z Lechią Gdańsk wieczorem 5 grudnia.

Cracovia - Wisła Kraków 1:1 (0:0) 0:1 - Felicio Brown Forbes (k.) 61' 1:1 - Pelle van Amersfort 85'