La Liga: Real Sociedad stracił punkty. Atletico Madryt nowym liderem

Real Sociedad w potyczce wyjazdowej tylko zremisował 0:0 z Deportivo Alaves. Strata dwóch punktów sprawiła, że lider La Liga po 11. kolejkach został wyprzedzony w tabeli przez Atletico Madryt.
Michał Piegza
 Joselu Mato  i Modibo Sagnan PAP/EPA / ADRIAN RUIZ HIERRO / Na zdjęciu: Joselu Mato i Modibo Sagnan

Po wygranej Atletico piłkarze Realu Sociedad spadli na pozycję wicelidera La Liga. Zespół miał w niedzielę okazję na powrót na 1. miejsce w tabeli. Warunkiem było zwycięstwo na boisku Deportivo Alaves.

Do przerwy w potyczce gole nie padły. W 1. połowie goście zagrożenie pod bramką miejscowych stwarzali głównie za sprawą Aleksandra Isaka. Napastnikowi brakowało jednak skuteczności.

W 38. minucie sędzia dopiero po analizie powtórek mógł uznać, że piłkarzom Deportivo nie należy się rzut karny.

Po zmianie stron ponownie klarowniejsze szanse kreowali sobie zawodnicy Realu Sociedad. W 55. minucie uderzenie Isaka odbił bramkarz, dobitka Portu była niecelna.

Od 62. minucie gospodarze musieli grać w dziesiątkę. Z boiska wyrzucony został Rodrigo Battaglia. Grając w przewadze goście tworzyli sobie niewiele szans. Kwadrans przed końcem groźnie uderzył Willian Jose, bramkarz obronił. Lepszej okazji goście już nie mieli.

Real Sociedad stracił dwa punkty i spadł w tabeli na 2. miejsce.

Deportivo Alaves - Real Sociedad 0:0

Granada CF - SD Huesca 3:3 (1:1)
0:1 - Rico 21'
1:1 - Suarez 43
1:2 - Garcia 49'
1:3 - Okazaki 82'
2:3 - Molina 88'
3:3 - Sanchez 90'

Osasuna Pampeluna - Real Betis 0:2 (0:0)