Olbrzymi pech piłkarza FC Barcelona. Dziewiąta kontuzja Ousmane Dembele

FC Barcelona poinformowała, że w najbliższym czasie do dyspozycji trenera Ronalda Koemana nie będzie Ousmane Dembele. Francuz doznał już swojej dziewiątej kontuzji od kiedy jest zawodnikiem katalońskiego klubu.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Ousmane Dembele Getty Images / Quality Sport Images / Na zdjęciu: Ousmane Dembele
Piłkarz FC Barcelona - Ousmane Dembele przeszedł w niedzielę badania medyczne, które wykazały naciągnięcie mięśnia w prawej nodze. Jednocześnie poinformowano, że powrót Francuza do gry będzie uzależniony od postępów w leczeniu. Na razie wiadomo, że skrzydłowego zabraknie w najbliższym meczu "Dumy Katalonii" - z Juventusem w Lidze Mistrzów.

W sobotnim spotkaniu z Cadiz (porażka 1:2) Dembele pojawił się na placu gry w drugiej połowie. Był to dla niego 12. występ w tym sezonie. Łącznie ma na koncie 4 gole i 2 asysty w meczach La Liga i Ligi Mistrzów.

Dembele był ostatnio w niezłej formie, ale teraz czeka go kolejna przerwa w grze. Francuz do Barcelony trafił w lecie 2017 r. z Borussii Dortmund za 130 mln euro. Już na początku pierwszego sezonu w nowych barwach doznał jednak zerwania ścięgna w udzie, przez co był wykluczony z gry na cztery miesiące.

Jak wyliczył dziennik "Mundo Deportivo", to już dziewiąta kontuzja Dembele od kiedy piłkarz trafił na Camp Nou. Francuz najczęściej miał problemy mięśniowe, choć doznawał też m.in. skręcenia obu kostek.

Pod względem kontuzji najgorszy dla Dembele był poprzedni sezon, w którym aż trzykrotnie musiał pauzować. W efekcie zagrał tylko w 9 meczach, w tym 5 razy wybiegał w podstawowej jedenastce.

-> La Liga. Cadiz - Barcelona. Ronald Koeman załamany postawą piłkarzy. "Trudno to wyjaśnić"
-> La Liga. Cadiz - Barcelona: czwarta porażka zespołu Ronalda Koemana. Kuriozalny gol dla gospodarzy

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)