Wyjątkowe obrazki przed meczem PSG - Istanbul Basaksehir. Piłkarze przeciwko rasizmowi

Piłkarze Paris Saint Germain przed wznowieniem meczu Ligi Mistrzów z Istanbulem Basaksehir wybiegli w koszulkach z napisem "nie dla rasizmu". Również na trybunach pojawiły się specjalne transparenty.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Trybuny przed meczem Ligi Mistrzów PSG - Istanbul Basaksehir Getty Images / Julien Mattia/Anadolu Agency / Trybuny przed meczem Ligi Mistrzów PSG - Istanbul Basaksehir
Spotkanie 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów pomiędzy Paris Saint-Germain i Istanbul Basaksehir zaczęło się we wtorek, 8 grudnia, ale trwało tylko do 14. minuty. Przy linii bocznej boiska doszło bowiem do rasistowskiego skandalu, po którym piłkarze obu drużyn zeszli do szatni.

UEFA w końcu zdecydowała, że mecz zostanie wznowiony następnego dnia, od godz. 18:55 (relacja TUTAJ). Tuż przed spotkaniem piłkarze gospodarzy na rozgrzewkę wybiegli w specjalnych koszulkach z napisem "nie dla rasizmu".

Wyjątkowe transparenty wywieszono także na pustych trybunach. Na jednym z nich pojawiły się wyrazy wsparcia dla Pierre'a Webo, który przez jednego z sędziów został nazwany "czarnym". Właśnie po tych słowach doszło do przerwania meczu.

"Wsparcie dla Webo od piłkarzy. Paryż zjednoczony przeciwko rasizmowi" - można przeczytać na jednym z transparentów w języku francuskim (zdjęcie wyżej).

UEFA wszczęła już śledztwo w sprawie wtorkowych wydarzeń (więcej TUTAJ). Webo o rasistowskie słowa oskarżył sędziego technicznego Sebastiana  Coltescu. Według najnowszych informacji, ich autorem mógł być jednak inny z rumuńskich arbitrów (więcej TUTAJ).