Premier League. Crystal Palace - Tottenham. Koguty zgubiły punkty

Lider Premier League Tottenham tylko z punktem wrócił z wyjazdowej potyczki z Crystal Palace. Mecz zakończył się remisem 1:1, gospodarze do wyrównania doprowadzili na osiem minut przed końcem.

Michał Piegza
Cheikhou Kouyate (z lewej) oraz Harry Kane PAP/EPA / Andrew Couldridge / Na zdjęciu: Cheikhou Kouyate (z lewej) oraz Harry Kane
Wiele wskazuje na to, że Tottenham w niedzielę straci pozycję lidera Premier League.

Koguty w potyczce wyjazdowej z plasującym się w środku tabeli Crystal Palace prowadzenie objęły w 23. minucie. Na strzał z ok. 30 metrów zdecydował się Harry Kane. Tragicznie w bramce zachował się Vicente Guaita. Golkiper nie przewidział, że piłka może dostać rotacji i przepuścił uderzenie.

Wybrańcy Jose Mourinho dowieźli prowadzenie do przerwy. Chwilę przed nią Kogutom dopisało jednak szczęście, kiedy w słupek trafił Eberechi Eze.

Po zmianie stron więcej szans bramkowych stworzyli sobie goście. Tottenhamowi brakowało skuteczności. Później jednak miejscowi zaczęli szukać wyrównania. W 81. minucie gospodarze doprowadzili do remisu. Po dograniu z rzutu wolnego z prawej strony zasłonięty Hugo Lloris odbił przed siebie piłkę, a do siatki z bliska wbił ją Jeffrey Schlupp.

Tottenham starał się ponownie wyjść na prowadzenie, ale nie zdołał zdobyć zwycięskiej bramki. Koguty w tabeli mają punkt przewagi nad mistrzami Anglii. Jeśli jednak Liverpool wygra swój mecz, to on będzie nowym liderem.

Crystal Palace - Tottenham Hotspur 1:1 (0:1)
0:1 - Harry Kane 23'
1:1 - Jeffrey Schlupp 81'

Czytaj także: Premier League. Tego się nie spodziewano. Potwornie nudne derby Manchesteru Premier League. Paul Pogba studzi spekulacje transferowe. "Jeśli nie znasz sytuacji, to nic nie mów"

Tottenham na koniec 2020 roku będzie liderem Premier League?