Niemcy zachwyceni młodym Polakiem. Porównują go do Roberta Lewandowskiego

Bartosz Białek walczy o miejsce w podstawowym składzie VfL Wolfsburg. Póki co trener Oliver Glasner daje mu szansę gry w końcówkach meczów. Niemcy są zachwyceni młodym Polakiem i porównują go do Roberta Lewandowskiego.

Łukasz Witczyk
Bartosz Białek Getty Images / Ralf Treese/DeFodi Images / Na zdjęciu: Bartosz Białek
[h2] 5 milionów euro - tyle za Bartosza Białka zapłacił latem VfL Wolfsburg. 19-latek wyróżniał się w Zagłębiu Lubin i niemiecki klub, który słynie z promocji młodych piłkarzy, nie zawahał się wydać tak dużych pieniędzy. Białek walczy o swoją pozycję w zespole, a Niemcy nie ukrywają zachwytu jego grą.[/h2] Polak do tej pory wystąpił w czterech spotkaniach Bundesligi. Zaliczył łącznie 33 minuty i strzelił jedną bramkę. Jak pisze "Kicker", 19-latek "imponująco wykorzystał ten czas na autopromocję". Niemiecki dziennik pozytywnie ocenił jego grę w ostatnim meczu przeciwko Eintrachtowi Frankfurt.

Białek na boisku pojawił się w 71. minucie, gdy VfL przegrywał 0:1. "Trener Oliver Glasner zastanawiał się, jaki impuls może dać swojej drużynie. Zdecydował się nie na doświadczonego Ginczka czy Klausa, nie na Brazylijczyka Joao Victora, ale na Białka. Były zawodnik Zagłębia Lubin od razu pokazał, dlaczego eksperci w Polsce wróżą mu wielką karierę" - czytamy w "Kickerze".

[h2]Dziennikarze przypominają, że Białek ożywił grę Wilków. W końcówce dwa gole strzelił Wout Weghorst i VfL wygrał 2:1. Dodano, że Polak "prawie zdobył bramkę, ale uniemożliwił mu to David Abraham, który wybił piłkę z linii". To właśnie Białek jest obecnie drugim napastnikiem w hierarchii.[/h2]
"Kicker" porównał Białka do Lewandowskiego. "Białek zwraca na siebie uwagę. Pomimo 191 centymetrów wzrostu, swojej postury, 19-latek jest zwinny. Z powodzeniem gra jeden na jednego. Jego celem w pierwszym roku w Bundeslidze jest po prostu zaliczenie jak najwięcej minut. Występ z Eintrachtem był aplikacją do tego, by zagościł nawet w podstawowym składzie" - ocenili dziennikarze.

W kolejnym meczu Wolfsburg zmierzy się na wyjeździe z Bayernem. Białek będzie mógł zagrać przeciwko swojemu idolowi. - To dla mnie zaszczyt. Może po meczu Robert Lewandowski da mi kilka wskazówek - powiedział młody polski piłkarz. Mecz odbędzie się 16 grudnia, a jego początek wyznaczono na godzinę 20:30.