2. Bundesliga. Fortuna Duesseldorf zdeklasowała rywala. Dawid Kownacki asystował

Dawid Kownacki asystował przy pierwszej bramce Fortuny Duesseldorf z VfL Osnabrueck. Ostatecznie to starcie zakończyło się rezultatem 3:0.
Rafał Szymański
Dawid Kownacki Getty Images / Stefan Brauer/DeFodi Images / Na zdjęciu: Dawid Kownacki

Pierwszy na listę strzelców wpisał się Shinta Appelkamp.  Japończyk w 11. minucie wykorzystał dogranie Dawida Kownackiego i trafił w prawy dolny róg bramki bronionej przez Philipa Kuehna.

Polski napastnik od początku sezonu 2. Bundesligi wystąpił łącznie w 7 spotkaniach, wcześniej zdobył 2 bramki, w środowym meczu zaliczył swoją 1. asystę. Kownacki przez dużą część rozgrywek pauzował z powodu kontuzji.

Po bramce Appelkampa piłkarze VfL Osbnabrucek otworzyli się i stworzyli kilka sytuacji podbramkowych, jednak nie zdołali trafić do siatki Fortuny Duesseldorf. W końcowej fazie gry gospodarze zwiększyli prowadzenie - Rouwen Hennings popisał się dwoma trafieniami.

Kownacki w 60. minucie rywalizacji został zastąpiony przez Kenana Karamana, natomiast Jakub Piotrowski cały mecz spędził na ławce rezerwowych. Na boisku nie pojawił się również David Blacha, który znalazł się w kadrze drużyny z Osnabrueck.

Fortuna jest na 5. miejscu w ligowej stawce, VfL Osnabrueck znajduje się natomiast na miejscu 7.

Fortuna Duesseldorf - VfL Osnabrueck 3:0 (1:0)
1:0 - Shinta Appelkamp 11'
2:0 - Rouwen Hennings 89'
3:0 - Rouwen Hennings 90+2'