2. Bundesliga. Dawid Kownacki wrócił na murawę. Debiutanckie trafienie Davida Kopacza

W sobotę w meczu Fortuny Dusseldorf z SV Sandhausen Dawid Kownacki wrócił do gry po kontuzji, natomiast dzień później David Kopacz strzelił 1. gola w 2. Bundeslidze.

Rafał Szymański
Dawid Kownacki Getty Images / Stefan Brauer/DeFodi Images / Na zdjęciu: Dawid Kownacki
W ostatnich tygodniach Dawid Kownacki przebywał w gabinetach lekarskich. Napastnik przed miesiącem na jednym z treningów odniósł kontuzję mięśnia przywodziciela, która wykluczyła go z gry - więcej TUTAJ.

W meczu 8. kolejki 2. Bundesligi Kownacki wrócił na boisko po rekonwalescencji. Piłkarz Fortuny w 84. minucie spotkania zastąpił Rouwena Henningsa, który zdobył jedyną bramkę w tym spotkaniu. Warto odnotować, że pełne 90 minut rozegrał także Jakub Piotrowski, który swoją obecność zaznaczył żółtym kartonikiem.

W niedzielę drużyna Wurzburger Kickers podejmowała na własnym obiekcie Hannover 96. Gospodarze zwyciężyli 2:1. Zwycięskiego gola w tym starciu w 74. minucie zdobył inny Polak, czyli David Kopacz. Były zawodnik Górnika Zabrze został zmieniony na 8 minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego, chwilę wcześniej został ukarany żółtą kartką.

Kopacz reprezentuje barwy Wurzburgera od początku trwających rozgrywek. Było to pierwsze trafienie wychowanka Borussii Dortmund dla nowego klubu w 8. rozegranym meczu.

Fortuna Duesseldorf - SV Sandhausen 1:0 (0:0)
1:0 - Hennings (rzut karny) 59'

Wurzburger Kickers - Hannover 96 2:1 (0:1)
0:1 - Ducksch 17'
1:1 - Munsy 53'
2:1 - Kopacz 74'