The Championship. Świetna gra Krystiana Bielika. Został zawodnikiem meczu

Derby County zwyciężyło w środowym spotkaniu w ramach The Championship ze Swansea 2:0. Na listę strzelców wpisał się Kamil Jóźwiak, natomiast Krystian Bielik został zawodnikiem meczu.

Mateusz Kozanecki
piłkarze Derby County Wśród nich Krystian Bielik (nr 5) i Kamil Jóźwiak (nr 7) Getty Images / Tony Marshall / Na zdjęciu: piłkarze Derby County. Wśród nich Krystian Bielik (nr 5) i Kamil Jóźwiak (nr 7)
Derby County bardzo dobrze rozpoczęło spotkanie ze Swansea City. Już w 4. minucie wynik otworzył Colin Kazim-Richards. Jeszcze w pierwszej połowie na 2:0 podwyższył Kamil Jóźwiak.

Po raz piąty z rzędu 90 minut na boisku spędził Krystian Bielik. Przypomnijmy, że 22-latek dopiero niedawno wrócił do gry po fatalnej kontuzji, która wykluczyła go na ponad dziesięć miesięcy.

Polak spisał się znakomicie. Po zakończeniu meczu otrzymał nagrodę dla najlepszego gracza spotkania. "Co za występ, Krystian" - pochwalono 22-latka na Twitterze za pośrednictwem oficjalnego konta Derby County.

Z Bielikiem na boisku Derby notuje korzystny bilans. W sześciu spotkaniach z udziałem Polaka drużyna zaliczyła dwa zwycięstwa, trzy remisy i jedną porażkę.

Po rozegraniu 19. kolejek The Championship Derby County ma na swoim koncie 16 punktów i w dalszym ciągu znajduje się w strefie spadkowej. Kolejny mecz zespołu Bielika i Jóźwiaka odbędzie się w sobotę, 19 grudnia. Rywalem Derby będzie Rotherham United.