Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Karol Piątek: Liga nie będzie się mścić na Cracovii

Bohater derbów Trójmiasta Karol Piątek, jest byłym zawodnikiem Cracovii. To właśnie z krakowskim zespołem, zmierzy się Lechia w drugiej kolejce polskiej ekstraklasy. Piątek nie będzie mścić się na Cracovii - czytamy w Gazecie Krakowskiej.
Marcin Foltyn
Marcin Foltyn

Karol Piątek kariery pod Wawelem nie zrobił. Cracovia pozbyła się bez żalu, jak się teraz okazuje, bardzo dobrego zawodnika. W pierwszej kolejce Piątek strzelił dwie bramki a jego Lechia ograła w derby Trójmiasta Arkę Gdynia 2:1. Bohater spotkania będzie musiał potwierdzić swoją wartość w kolejnym spotkaniu.

Następnym rywalem zespołu Tomasza Kafarskiego będzie Cracovia a mecz wyjątkowo odbędzie się nie w Krakowie, lecz w Sosnowcu, gdzie "Pasy" będą rozgrywać swoje mecze do czasu prowadzenia prac na stadionie przy ulicy Kałuży. Piątek zapewnia, że nie myśli o zemście na byłym klubiem.

- Po pierwsze w Gdańsku bardziej wierzono w moje umiejętności, po drugie w Krakowie nie dostałem zbyt wielu szans, po trzecie nie występowałem tu na pozycji, na której - jak się okazało - najlepiej się czuję a po czwarte zawiniły w jakimś, choć na pewno najmniejszym stopniu błędy młodości - opowiada Piątek.

Pomocnik gdańszczan jest oburzony faktem, że pojawiają się opinie, które głoszą, że piłkarskie środowisko będzie chciało się na Cracovii zemścić za to, że gra w ekstraklasie w miejsce ŁKS Łódź. Piłkarze natomiast, mieliby dodatkowo mobilizować się na mecze z krakowskim klubem.

- Przecież fakt, że w lidze gra Cracovia, a nie ŁKS, to nie jest wina chłopaków z Krakowa. Nie można się mścić na ludziach, którzy z degradacją łodzian nie mieli nic wspólnego. Krakowianie będą traktowani jak wszystkie inne zespoły. My chcemy zagrać z nimi na sto procent i zwyciężyć, ale dlatego, że jesteśmy profesjonalistami, a nie z powodu wydumanej zemsty - oburza się Piątek.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Gazeta Krakowska
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×