Premier League: Efekt nowej miotły nie zadziałał. West Bromwich Albion w dołku

West Bromwich Albion przegrało 0:3 z Aston Villą. Bramki dla "The Villans" zdobyli Anwar El-Ghazi (2 gole), a także Bertrand Traore.

Rafał Szymański
piłkarze Aston Villi PAP/EPA / Andrew Boyers / Na zdjęciu: piłkarze Aston Villi
Sam Allardyce w swoim debiucie na ławce trenerskiej West Bromwich Albion posadził Kamila Grosickiego na ławce rezerwowych. Polski skrzydłowy ostatecznie nie pojawił się na murawie.

Od pierwszego gwizdka sędziego grę prowadzili piłkarze Aston Villi. "The Villans" otworzyli wynik w 5. minucie tej rywalizacji.

Bertrand Traore dośrodkował z prawej strony, Anwar El Ghazi dopadł do piłki, a następnie pokonał Sama Johnstone'a. Anglik nie miał wiele do powiedzenia w starciu z napastnikiem.

Szanse gospodarzy na pozytywny rezultat w 36. minucie pogrzebał Jake Livermore. 31-latek brutalnie sfaulował Jacka Grealisha. Martin Atkinson po obejrzeniu powtórek wideo postanowił pokazać czerwoną kartkę pomocnikowi.

W 72. minucie Ollie Watkins wykorzystał asystę Matty'ego Casha i trafił do siatki. Jak się później okazało, Anglik był minimalnie wychylony i dlatego jego gol nie został uznany.

Na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu Traore podwyższył wynik. Piłkarz z Burkina Faso sprytnym strzałem z linii pola karnego zaskoczył Johnstone'a.

Chwilę później Grealish został sfaulowany w polu karnym. Do jedenastki podszedł El-Ghazi i strzelił swojego drugiego gola w tym meczu.

W ciągu całego spotkania Aston Villa stworzyła sobie więcej okazji bramkowych. Zawodnicy West Bromwich, pomimo przewagi liczebnej rywali, również mieli swoje sytuacje. Emiliano Martinez zachował jednak czyste konto.

Można pokusić się o stwierdzenie, że w przypadku WBA nie zadziałał efekt nowej miotły. Trener Allardyce nie zdołał odmienić gry zespołu.

Po 14 rozegranych meczach drużyna prowadzona przez 66-latka zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Podopieczni Deana Smitha na ten moment znajdują się na 9. pozycji w stawce Premier League.

West Bromwich Albion - Aston Villa 0:3 (0:1)
0:1 - Anwar El-Ghazi 5'
0:2 - Bertrand Traore 84'
0:3 - Anwar El-Ghazi (k.) 87'

* Kamil Grosicki (West Bromwich Albion) spędził cały mecz na ławce rezerwowych.