2. Bundesliga. Dawid Kownacki wraca do formy. Asystował w drugim meczu z rzędu

W niedzielę FC St. Pauli poległo 0:3 z Fortuną Duesseldorf. Asystę przy jednej z bramek dla gości zanotował Dawid Kownacki.

Rafał Szymański
Dawid Kownacki Getty Images / Mario Hommes/DeFodi Images / Na zdjęciu: Dawid Kownacki
Pierwszą bramkę dla Fortuny w 10. minucie zdobył Matthias Zimmermann. W 64. minucie Rouwen Hennings podwyższył wynik. W doliczonym czasie gry, po dograniu  Dawid Kownackiego, Edgar Prib ustalił rezultat spotkania na 0:3.

Kownacki starcie z FC. St. Pauli rozpoczął na ławce rezerwowych. Trener Uwe Roesler wpuścił go na murawę w 71. minucie, napastnik zastąpił Henningsa. W końcowej fazie gry został ukarany przez sędziego żółtą kartką.

Przypomnijmy, że przed tygodniem, w meczu z VfL Osnabrueck, 23-latek również asystował - więcej TUTAJ. Jego bilans w trwającym sezonie 2. Bundesligi to 8 meczów, 2 gole i 2 asysty.

Jakub Piotrowski nie znalazł się w kadrze Fortuny na niedzielne spotkanie. Adam Bodzek pojawił się na boisku w 88. minucie gry.

Fortuna Duesseldorf ma niewielką, dwupunktową stratę punktową do miejsca premiowanego awansem do elity. Podopieczni Roeslera z 23 oczkami na koncie znajdują się na 5. pozycji w tabeli.

Sytuacja St. Pauli wydaje się coraz trudniejsza. Po 12 kolejkach ten zespół jest na przedostatnim miejscu w stawce.

FC St. Pauli - Fortuna Duesseldorf 0:3 (0:1)
0:1 - Matthias Zimmermann 10'
0:2 - Rouwen Hennings 63'
0:3 - Edgard Prib 90+3'