KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Prawnicy Cezarego Kucharskiego podważają stenogramy rozmów z Robertem Lewandowskim

Cezary Kucharski zlecił stworzenie stenogramów na podstawie nagrań. Jego wersja nagrań nieco różni się od tej, która jest dowodem w prokuraturze. Chodzi tu między innymi o interpretację niektórych stwierdzeń.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Cezary Kucharski Agencja Gazeta / Kuba Atys / Na zdjęciu: Cezary Kucharski
W aktach śledztwa znajdują się stenogramy rozmów pomiędzy Robertem Lewandowskim a Cezarym Kucharskim. Jak dowiedział się sport.pl, prawnicy byłego menadżera podważają ich wiarygodność. Według nich zapisy te różnią się od nagrań. Chodzi między innymi o fragment, który już pojawił się w sieci, w którym pada kwota 12-15 milionów złotych.

Obrońcy Kucharskiego zlecili sprawdzenie ich zewnętrznej firmie, która specjalizuje się w tego typu usługach. Stenogramy sporządzone przez nią różnią się od wersji posiadanej przez prokuraturę.

- Ale Czarek. Jeśli ty nie jesteś mi w stanie powiedzieć, czego oczekujesz... - miał powiedzieć Robert Lewandowski. - No to ja ci... Ja myślałem, że tak według sugestii twoich prawników z MWW, że tak 12-15 milionów złotych. Taka była sugestia twoich prawników, którzy to widzieli, w rozmowie z moimi prawnikami - odpowiedział Kucharski.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Lewandowski ma groźnego rywala. Popis piłkarza Bayernu

- Wątpię w to, ale ok. Na pewno nie podali żadnej kwoty, ale dobra - przyznał Lewandowski. I to właśnie w tym fragmencie jest różnica. Według wersji Kucharskiego padło tu stwierdzenie "nie podałeś żadnej kwoty".

Główne różnice między wersjami prokuratury a firmy, która stworzyła stenogram na zlecenie byłego posła PO, to pojedyncze słowa, inne końcówki. Niektóre części rozmowy są interpretowane inaczej. Chodzi o pytania, które w rzeczywistości mają być zdaniami twierdzącymi.

Wynika to z jakości nagrania, które jest zakłócane szumami, hałasami. Jak tłumaczy to sport.pl, rozmowa jest chaotyczna, szybka oraz przerywana. Co ciekawe, wersja protokołu prokuratury nie różni się od stenogramu dostarczonego przez pełnomocników piłkarza. Sama rozmowa trwała zaś 200 minut.

O konflikcie Lewandowskiego z Kucharskim głośno zrobiło się we wrześniu bieżącego roku. Wtedy "Der Spiegel" napisał o niejasnościach wokół podatków Roberta Lewandowskiego i jego żony. Materiał przygotowało pięciu autorów, z imienia i nazwiska wymieniony był Rafael Buschmann.

Cezary Kucharski miał grozić Lewandowskiemu, że ujawni informacje o rzekomych nieścisłościach podatkowych, jeśli nie otrzyma od piłkarza Bayernu 20 milionów euro.
Sprawą zainteresowała się polska prokuratura. Cezary Kucharski został zatrzymany. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie szantażowania napastnika reprezentacji Polski i Bayernu Monachium.

Czytaj też:
FIFA The Best. Pstryczek w stronę Roberta Lewandowskiego. Jerzy Dudek sugeruje grę psychologiczną
Cezary Kucharski publikuje archiwalne zdjęcia. Po tym wpisie zawrzało w sieci

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (14)
 • Tony Adam Zgłoś komentarz
  Trochę to wszystko zabawne, taka groteska połączona z iluzją, ludzie mają o czym pisać i mówić. Klasyk mawiał słowa, słowa, słowa... Nie jest ważną rzeczą, co ktoś powiedział,
  Czytaj całość
  czy też napisał, bądź nagrał, ale kluczową kwestią jest to, czy sprawa trafi na wokandę... Jeżeli tak, walka będzie na noże, jeńców nie będzie. W przeciwnym wypadku, dojdzie do ugody, a to by oznaczało, że ci dwaj panowie, są siebie warci. Mit arcymenago jest de facto w gruzach, a mit arcypiłkarza, zmierza w tym samym kierunku... Był Lewy? Nie ma już Lewego...
  • bongoro Zgłoś komentarz
   HIENA zapomnial jak pokazywal zdjecia z Madrytu ze juz ma kontrakt w Realu i dalej chce zyc na czyjs koszt wystarczy nahapales sie nie podchodz do mojego wnuka i innych bo bedziesz ty
   Czytaj całość
   placil
   • Witalis Zgłoś komentarz
    @Fanka Rożera: Piszesz "taka prawda" - ale która z trzech prawd? "Świento prowda" to to nie jest, "tys prowda" też nie... zatem pozostaje ta trzecia.
    • Himils Zgłoś komentarz
     Pan Kucharski usiłuje zakrzywiać rzeczywistość - tu np. występuje jako fanka rożera
     • Witalis Zgłoś komentarz
      No proszę, Sąd Gminny Swornegacie z siedzibą w redakcji SF zamieścił bieżącą wokandę.
      • yes Zgłoś komentarz
       SF powinny dać sprawie spokój. Niech wyjaśniają osoby i organa do tego ustanowione. Dowiemy się wieczorem, że u Lewandowskich (jak zawsze, a nawet częściej) wszystko jest w porządku i
       Czytaj całość
       nie mają żadnych problemów. Ćwiczą, reklamują, wszyscy ich kochają, a oni siebie ;)
       • Fanka Rożera Zgłoś komentarz
        @Juhas11: Tak. nielegalne Podsłuchy kolegów to specjalność Levego
        • Fanka Rożera Zgłoś komentarz
         @mattii: A Levy w ciupie za oszustwa podatkowe i łamanie umów
         • Juhas11 Zgłoś komentarz
          Kuchar będzie teraz próbował przekonać opinię publiczną, że to co się nagrało to nie jego głos... Pół Polski czytało stenogram i wyrobiło już sobie zdanie na ten temat. Dla mnie
          Czytaj całość
          ten cały "menago" zachowywał się jak zwykły przestępca.
          • Fanka Rożera Zgłoś komentarz
           Różnice w końcówkach wynikają z faktu że Levy wyraźnie szprecha końcówki tylko po niemiecku. Polski to jego drugi język. Taka prawda.
           • mattii Zgłoś komentarz
            Ałaa jeśli oni już teraz łapią się za podważanie durnych stenogramów ,to znaczy ,że niewieke mają w rękach. Myślałem,że Kuchar jednak wiedział co robi i dobrze przygotował się
            Czytaj całość
            do tego meczu. Skończysz w przytułku agenciku...
            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
            ×
            Sport na ×