Serie A. Hellas Werona - Inter Mediolan. Uraz polskiego defensora

Paweł Dawidowicz nie zdołał dotrwać do końca spotkania z Interem Mediolan. Polak został zmieniony przez trenera już w 31. minucie.

Rafał Szymański
Paweł Dawidowicz (z lewej) PAP/EPA / FILIPPO VENEZIA / Na zdjęciu: Paweł Dawidowicz (z lewej)
W środę o godz. 18:30 rozpoczął się mecz Hellas Werona - Inter Mediolan. Pierwsza polowa tego spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

W wyjściowej jedenastce zespołu gospodarzy znalazł się Paweł Dawidowicz. W 31. minucie trener Ivan Jurić podjął decyzję o zmianie. W miejsce Polaka wszedł Matteo Lovato.

Dawidowicz odniósł kontuzję, natomiast na ten moment nie wiadomo, jak długo potrwa jego przerwa w treningach. W najbliższym czasie należy spodziewać się stosownego komunikatu Hellasu w tej sprawie.

Przez pierwszą część meczu 25-latek prezentował się przyzwoicie. Obrońca pomógł w odpieraniu ataków Interu, wygrywał pojedynki z Lautaro Martinezem.

W trwającym sezonie Serie A Dawidowicz wystąpił do tej pory w 9 spotkaniach. Zagrał również w 2 meczach Pucharu Włoch. Jednokrotny reprezentant Polski w zespole z Werony występuje od sierpnia 2018 roku. Jego poprzednim pracodawcą była Benfica Lizbona.

Przed rozpoczęciem środowego starcia Hellas znajdował się na 9. pozycji w ligowej tabeli. Podopieczni Antonio Conte zajmowali 2. miejsce.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)