La Liga. Valencia wydostała się ze strefy spadkowej

W poniedziałek zakończyła się 17. kolejka La Ligi. Okazję na wydostanie się ze strefy spadkowej wykorzystała Valencia, która na własnym stadionie 1:1 zremisowała z Cadizem.

Michał Piegza
Na zdjęciu od lewej: Maxi Gomez i Alex Blanco PAP/EPA / MANUEL BRUQUE / Na zdjęciu od lewej: Maxi Gomez i Alex Blanco
Przed meczem kończącym 17. kolejkę La Ligi Valencię i Cadiz dzieliły w tabeli cztery punkty. Wyżej w lidze plasowali się goście.

W meczu gole padały dopiero po przerwie. Prowadzenie w 59. minucie objęli przyjezdni. Do piłki w polu karnym dopadł Anthony Lopez i efektownym uderzeniem przewrotką pokonał bramkarza Valencii.

Gospodarzom wyrównać udało się na jedenaście minut przed końcem spotkania. Wówczas z bliska piłkę głową w bramce umieścił Maximiliano Gomez.

Dzięki zdobytemu punktowi Valencia wydostała się ze strefy spadkowej, ale ma tyle samo punktów co plasujące się na 18. miejscu Elche.

Od wtorku do czwartku kibice w Hiszpanii będą się emocjonowali rozgrywkami o Puchar Króla. Zaległy mecz w La Lidze rozegra natomiast w środę 6 stycznia FC Barcelona.

Valencia CF - Cadiz CF 1:1 (0:0)
0:1 - Lozano 59'
1:1 - Gomez 79'