Bundesliga. Twitter po meczu Borussia - Bayern. "Lewandowski jest aż do znudzenia regularny"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / LARS BARON / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
PAP/EPA / LARS BARON / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Maszyna nie do zatrzymania. Robert Lewandowski swoim trafieniem rozpoczął strzelanie na Borussia-Park, ale jego Bayern Monachium przegrał finalnie z Borussią M'Gladbach 2:3.

Bayern Monachium przegrał pomimo faktu, że to on objął szybko prowadzenie 2:0. Jeszcze przed przerwą rywale zdołali doprowadzić do remisu, a tuż po zmianie stron zadali decydujący cios.

Wynik meczu otworzył Robert Lewandowski, wykorzystując w swoim stylu rzut karny. Tomasz Urban z Eleven Sports szukał wytłumaczenia zachowania Floriana Neuhausa, który w bezmyślny sposób dał rywalom prezent w postaci "jedenastki".

Napastnik Bayernu w takich sytuacjach się nie myli. "Kolejny bezbłędnie wykonany rzut karny Polaka!"

"Lewandowski jest tak bezbłędny, że aż nudny" - uważa dziennikarz Adam Godlewski.

Michał Pol z kolei chciał czwartego z rzędu "doppelpacka", a bramkarz Rafał Gikiewicz zwrócił uwagę na to, że te karne "Lewego" są nie do obrony przy aktualnych przepisach.

"Pan Lewandowski zaczął weekend" - oznajmił Michał Kołodziejczyk, szef redakcji sportowej Canal+.