Puchar Anglii: 45-minutowe męki Liverpoolu z młodzieżą Aston Villi, 16-letni Oliwier Zych na ławce

Przez połowę meczu z przetrzebioną koronawirusem Aston Villą Liverpool miał spore problemy, ale ostatecznie wygrał aż 4:1 i pewnie awansował do 1/16 finału Pucharu Anglii.

Szymon Mierzyński
piłkarze Liverpool FC PAP/EPA / TIM KEETON / Na zdjęciu: piłkarze Liverpool FC
W ekipie Deana Smitha stwierdzono ostatnio aż czternaście zakażeń, w tym dziewięć dotyczących zawodników. Dlatego jedenastka na piątkowe starcie składała się wyłącznie z członków zespołów młodzieżowych. Na ławce rezerwowych zasiadł 16-letni polski bramkarz Oliwier Zych.

Pierwsze minuty wskazywały na łatwą przeprawę "The Reds", którzy bardzo szybko objęli prowadzenie po główce Sadio Mane. Gdy jednak tuż przed przerwą Louie Barry wykorzystał sytuację sam na sam z Caoimhinem Walkerem, na Villa Park znów był remis i zaczęło pachnieć niebywałą sensacją.

Po zmianie stron podopieczni Juergena Kloppa mocno podkręcili tempo, zaś młoda drużyna Aston Villi zaczęła opadać z sił. To musiało się skończyć zwycięstwem faworyta.

Mistrz Anglii zdobył trzy bramki w ciągu zaledwie pięciu minut i ostatecznie triumfował aż 4:1. Mimo to za postawę w pierwszej połowie gospodarzom należą się ogromne brawa.

Do 1/16 finału Pucharu Anglii awansował też Wolverhampton Wanderers, który pokonał u siebie Crystal Palace 1:0. Decydującego gola zdobył w 35. minucie Adama Traore.

Aston Villa - Liverpool FC 1:4 (1:1)
0:1 - Sadio Mane 4'
1:1 - Louie Barry 41'
1:2 - Georginio Wijnaldum 60'
1:3 - Sadio Mane 63'
1:4 - Mohamed Salah 65'

Aston Villa: Akos Onodi - Dominic Revan, Mungo Bridge, Callum Rowe (75' Sil Swinkels), Jake Walker (75' Edward Rowe), Kaine Kesler, Arjan Raikhy (65' Harrison Sohna), Mamadou Sylla, Benjamin Chrisene (61' Brad Young), Lamare Bogarde (65' Hayden Lindley), Louie Barry.

Liverpool FC: Caoimhin Walker - Neco Williams, Rhys Williams, Fabinho, James Milner, Curtis Jones (61' Roberto Firmino), Jordan Henderson (46' Thiago Alcantara), Georginio Wijnaldum, Mohamed Salah (74' Alex Oxlade-Chamberlain), Sadio Mane (74' Divock Origi), Takumi Minamino (61' Xherdan Shaqiri).

Żółta kartka: Curtis Jones (Liverpool FC).

Sędzia: Craig Pawson.

Wolverhampton Wanderers - Crystal Palace 1:0 (1:0)
1:0 - Adama Traore 35'

Koronawirus zdziesiątkował skład Aston Villi! Zabrakło zdrowych piłkarzy!
Transfery. Wielki talent dołączy do Roberta Lewandowskiego? Bayern Monachium blisko nowego piłkarza

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)