Superpuchar Francji dla PSG! Mistrz wygrał trofeum w bólach

Paris Saint-Germain długo męczyło się z dobrze zorganizowaną Marsylią, ale udało się dwa razy skutecznie przedrzeć się przez jej obronę. To wystarczyło paryżanom, by wygrali Superpuchar Francji.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
Kylian Mbappe (z lewej) i Mauro Icardi Getty Images / Xavier Laine / Na zdjęciu: Kylian Mbappe (z lewej) i Mauro Icardi
Marsylia od początku nastawiła się defensywnie, ale wiedziała, gdzie i jak zamykać rywala, żeby ten nie mógł napędzić akcji. Paryżanom faktycznie szła gra dość topornie. Dawali się wyganiać na skrzydła, wciągać w grę fizyczną, jeden na jeden, popełniali proste błędy. Mimo to Marsylczycy nie potrafili stworzyć groźnej sytuacji w pierwszej połowie.

PSG musiało grać z pominięciem drugiej linii, żeby zagrozić przeciwnikowi. Po takich dwóch długich podaniach do siatki trafiali Mauro Icardi i Kylian Mbappe, ale przy obu bramkach sędziowie dopatrzyli się spalonego, więc ich nie uznali.

Przełamanie tej niemocy przyszło w 39. minucie. Świetne dośrodkowanie z prawej strony zgarnął Icardi, ale jego strzał głową odbił Steve Mandanda. Francuz zagrał jednak pod nogi Argentyńczyka, który nie zmarnował dobitki i dał PSG prowadzenie.

Ten sam zawodnik mógł tuż przed przerwą ustrzelić dublet, ale z kilkunastu metrów huknął tylko w poprzeczkę.

W drugiej połowie PSG jeszcze bardziej się męczyło, grając z piłką. Nie potrafiło wejść w pole karne, wszystkie podania zgarniali obrońcy. Marsylia mocno oskrzydlała swoje akcje. W rozegraniu dwoili się i troili Dimitri Payet iFlorian Thauvin. Dobre szanse mieli m.in. Duje Caleta-Car i Alvaro Gonzalez. Dobrze dysponowany był jednak Keylor Navas.

Końcówka była bardzo nerwowa dla obu stron. Najpierw po analizie VAR sędzia podyktował rzut karny dla PSG, dopatrując się faulu Yohanna Pelego na Icardim. "Jedenastkę" na gola zamienił Neymar. Kilka chwil później Marsylia zdobyła bramkę kontaktową. Payet zgarnął płaskie dośrodkowanie Payeta i strącił ją daleko od rąk Navasa.

Ekipa ze Stade Velodrome chciała narzucić tempo w doliczonym czasie gry, ale nie doprowadziła do remisu. Dzięki wygranej 2:1 PSG wygrało Superpuchar Francji po raz dziesiąty w historii.

Paris Saint-Germain - Olympique Marsylia 2:1 (1:0)
1:0 - Mauro Icardi 39'
2:0 - Neymar (k.) 85'
2:1 - Dimitri Payet 89'

PSG: Keylor Navas - Alessandro Florenzi, Marquinhos, Abdou Diallo, Layvin Kurzawa (65' Presnel Kimpembe) - Leandro Paredes (88' Danilo Pereira), Marco Verratti, Ander Herrera (90' Pablo Sarabia) - Angel Di Maria (65' Neymar), Kylian Mbappe, Mauro Icardi (88' Moise Kean).

Marsylia: Steve Mandanda (46' Yohann Pele) - Hiroki Sakai, Duje Caleta-Car, Alvaro, Yuto Nagatomo (66' Pol Lirola) - Valentin Rongier (80' Valere Germain), Boubacar Kamara, Pape Gueye (56' Morgan Sanson) - Floran Thauvin, Nemanja Radonjić (56' Dario Benedetto), Dimitri Payet.

Żółte kartki: Mbappe (PSG), Radonjić, Nagatomo, Lirola, Alvaro (Marsylia).

Sędzia: Ruddy Buquet.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)