Bundesliga. Bayern Monachium szykuje się na SC Freiburg. "Kicker": Robert Lewandowski w wyjściowej "11"

Magazyn "Kicker" awizuje występ Roberta Lewandowskiego od pierwszej minuty w meczu z Freiburgiem w ramach 16. kolejki Bundesligi.

Piotr Bobakowski
Robert Lewandowski na treningu Materiały prasowe / Dugout / Robert Lewandowski na treningu
W niedzielę (17 stycznia) piłkarze Bayernu Monachium będą próbowali zmazać plamę po ostatnich porażkach w lidze z Borussią M'gladbach (2:3) i Holstein Kiel (5:6 w rzutach karnych) w Pucharze Niemiec.

Na Allianz Arenę do Monachium zawita ekipa SC Freiburg (początek spotkania o godz. 15:30), aktualnie ósma drużyna w tabeli Bundesligi. Zdaniem dziennikarzy "Kickera", w wyjściowym składzie Bawarczyków znajdzie się Robert Lewandowski.

Reprezentant Polski w spotkaniu z II-ligowym Holstein Kiel wszedł na boisko dopiero w 74. minucie. "Lewy" nie zapobiegł jednak porażce swojej drużyny w konkursie rzutów karnych, chociaż swoją "jedenastkę" wykorzystał.

Ewentualna trzecia porażka z rzędu mistrzów Niemiec byłaby katastrofą, więc Hansi Flick na Freiburg "rzuci" wszystko, co ma najlepsze. Awizowany skład Bayernu przez "Kickera" przedstawia się następująco: Neuer - Pavard, Boateng, Alaba, Hernandez - Kimmich, Goretzka - Sane, Mueller, Gnabry - Lewandowski.

Po 15 kolejkach w Bundeslidze "Lewy" i spółka z 33 pkt. na koncie zajmują pozycję lidera tabeli. Na drugim miejscu plasuje się RB Lipsk (31 pkt.), a trzeci jest Bayer 04 Leverkusen (29 pkt.).

Zobacz:
Puchar Niemiec. Kibice Holstein Kiel świętowali triumf. Parada samochodów i sztuczne ognie
Puchar Niemiec. Sensacyjna przegrana Bayernu Monachium. Spięcie Thomasa Muellera z reporterką