The Championship. Krystian Bielik strzelił gola. Polak wybrany piłkarzem meczu

Krystian Bielik strzelił zwycięskiego gola na 1:0 dla Derby County w pojedynku z ACF Bournemouth. Pomocnik zespołu Wayne'a Rooneya został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu.

Krystian Bielik Getty Images / Robin Jones - AFC Bournemouth/AFC Bournemouth / Na zdjęciu: Krystian Bielik
Derby County musi niezmiennie martwić się o utrzymanie w The Championship. Menedżerem zespołu został Wayne Rooney i były reprezentant Anglii zdążył już poprawić jego wyniki. Ostatnie zwycięstwo z czołowym klubem ligi, który do niedawna rywalizował w Premier League, pozwolił drużynie z Pride Park Stadium opuścić strefę spadkową.

Podstawowym podopiecznym Rooneya jest Krystian Bielik, który powrócił do regularnego grania po wyleczeniu poważnej kontuzji. We wtorek pomocnik strzelił decydującego gola na 1:0 w 32. minucie. AFC Bournemouth nie potrafiło odpowiedzieć na celne uderzenie Polaka. Gra defensywna Derby w ostatnich tygodniach wygląda poprawnie, w czym również zasługa Bielika.

Krystian Bielik pracuje konsekwentnie na powrót do reprezentacji Polski. W tym sezonie strzelił drugiego gola. Poprzednio przymierzył do siatki w wygranym 4:0 meczu The Championship z Birmingham. Celne uderzenie oddane we wtorek ma jeszcze większą wartość dla zespołu, ponieważ zdecydowało o zdobyciu kompletu punktów. Po ostatnim gwizdku Bielik odebrał nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu.

Autor gola zagrał w 10. meczu ligowym z rzędu. Krystian Bielik był na boisku od pierwszego do ostatniego gwizdka. W podstawowym składzie znalazł się również Kamil Jóźwiak i został zmieniony w 82. minucie przez Kornella McDonalda.

Derby County - AFC Bournemouth 1:0 (1:0)
1:0 - Krystian Bielik 32'

Czy Krystian Bielik znajdzie się w kadrze na Euro 2020?