Bartosz Białek zaliczył "wejście smoka"! Z zimną krwią pokonał bramkarza Mainz

19-letni Bartosz Białek coraz śmielej poczyna sobie w Bundeslidze! We wtorkowym spotkaniu z FSV Mainz trafił do siatki pięć minut po wejściu na boisko. Był to arcyważny gol dla Wolfsburga - na 1:0.
Michał Fabian
Na zdjeciu: Bartosz Białek (Wolfsburg) po golu z Mainz Twitter / Eleven Sports / Na zdjeciu: Bartosz Białek (Wolfsburg) po golu z Mainz

Bartosz Białek (VfL Wolfsburg) pojawił się na boisku w 60. minucie meczu z 1. FSV Mainz 05, zmieniając Josipa Brekalo. Pięć minut później Polak cieszył się z gola.

Doskonałym podaniem obsłużył go Maximilian Arnold. Niemiec zagrał prostopadłą piłkę w pole karne, a Białek uprzedził Moussę Niakhate i silnym uderzeniem pokonał Robina Zentnera.

Polak otworzył wynik meczu w Moguncji. Ostatecznie VfL Wolfsburg wygrał 2:0, później bowiem bramkarza Mainz pokonał jeszcze najlepszy strzelec Wilków Wout Weghorst, dla którego był to 12. gol w sezonie.

Białek ma na razie na koncie dwie bramki w Bundeslidze (w ośmiu meczach). Po raz pierwszy 19-latek trafił w listopadowym spotkaniu z Werderem Brema (więcej TUTAJ).

Po wtorkowym zwycięstwie Wolfsburg (29 pkt.) zajmuje 5. miejsce w tabeli. Mainz jest na przedostatniej pozycji (7 pkt.), wyprzedzając jedynie Schalke 04.

1.FSV Mainz 05 - VfL Wolfsburg 0:2 (0:1)
0:1 - Bartosz Białek 65'
0:2 - Wout Weghorst 79'