Bundesliga. Wolfsburg - Werder. Bartosz Białek "zamknął" mecz! Zobacz debiutancką bramkę Polaka

19-letni Bartosz Białek w trzecim występie w barwach VfL Wolfsburg strzelił pierwszego gola w Bundeslidze. Polak ustalił wynik spotkania z Werderem Brema na 5:3 dla "Wilków".

Michał Fabian
Bartosz Białek (Wolfsburg) strzela gola w meczu z Werderem Brema Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: Bartosz Białek (Wolfsburg) strzela gola w meczu z Werderem Brema
Szalony przebieg miało piątkowe spotkanie Bundesligi pomiędzy VfL Wolfsburg a Werderem Brema. W 81. minucie - przy stanie 4:3 dla gospodarzy - na boisku pojawił się Bartosz Białek. I to on ustalił wynik spotkania, zadając Werderowi decydujący cios.

W piątej minucie doliczonego czasu gry Białek wyszedł z kontrą. Odegrał na lewo, po czym został przewrócony przez Omera Topraka. Szybko się jednak pozbierał, a następnie wykorzystał znakomite podanie od Joao Victora. Płaskim uderzeniem pokonał Jiriego Pavlenkę.

Był to debiutancki gol 19-latka w trzecim występie w Bundeslidze (wcześniej Polak wchodził na ostatnie minuty meczów z Herthą Berlin i Schalke 04).

Białek przeniósł się do Wolfsburga z KGHM Zagłębia Lubin w sierpniu br. Niemiecki klub zapłacił za Polaka 5 mln euro (więcej TUTAJ>>).

Po piątkowym zwycięstwie VfL Wolfsburg awansował na 5. miejsce w tabeli Bundesligi. Zespół Olivera Glasnera zgromadził 17 pkt. w dziewięciu spotkaniach.