Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zbigniew Boniek zmienił front. "Robert Lewandowski nie wiedział o dymisji Jerzego Brzęczka"

Robert Lewandowski nie wiedział o nadchodzącej dymisji Jerzego Brzęczka. Tak przynajmniej utrzymuje Zbigniew Boniek, który początkowo wysyłał zupełnie inne sygnały.
Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Robert Lewandowski ONS.pl / Pawel Kibitlewski / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Według wcześniejszych informacji, na które powoływali się dziennikarze, prezes PZPN miał powiedzieć kapitanowi kadry o swoich planach wobec selekcjonera już wcześniej. W czwartek na konferencji prasowej podkreślał jednak, że tak nie było.

- Robert Lewandowski zadzwonił do mnie już po ogłoszeniu decyzji i pytał co się stało. Niczego z nim nie konsultowałem, bo nie mam w zwyczaju omawiać takich ruchów z zawodnikami. Nie zmienia to faktu, że kapitan kadry, najlepszy piłkarz świata musi mieć z selekcjonerem inne stosunki niż drużyna, ale takie, które służą dobru wszystkich. Chcę zaznaczyć, że do czasu rozmowy z trenerem Jerzym Brzęczkiem nie informowałem o tym nikogo - stwierdził Zbigniew Boniek.

Prezesa PZPN pytano o reakcję "Lewego" na zmiany w reprezentacji, lecz tu był dość powściągliwy. - To była prywatna rozmowa i wydaje mi się, że nie ma potrzeby upubliczniać jej treści. Nie chcę więcej mówić na ten temat. Jeśli ktoś chciałby poznać reakcję Roberta, powinien pytać jego. Ja w tej rozmowie przekazałem mu informację i potwierdziłem decyzję o zmianie selekcjonera.

Boniek przyznał, że trzęsienie ziemi, do jakiego doszło w kadrze, to także zasługa zawodników. - Gdyby oni grali dobrze w każdym meczu i wykonywali to co chciał selekcjoner, problemu by nie było i całej sytuacji z dymisją byśmy nie mieli.

Nowym opiekunem reprezentacji Polski został Paulo Sousa. Boniek podkreślił, że Lewandowski o tym nie wiedział i nie miał żadnego wpływu na nominację. - Jestem zaskoczony takimi pytaniami. Robert jest najważniejszym ogniwem w kadrze, lecz jego rola jest inna niż prezesa PZPN.

ZOBACZ WIDEO: Jerzy Engel ostrzega nowego selekcjonera reprezentacji Polski. "Przeskok jest kolosalny"

Wierzysz w słowa Zbigniewa Bońka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (25)
 • paolos Zgłoś komentarz
  Ani jedno ani drugie prawda.
  • narozniak Zgłoś komentarz
   rudy z natury zawsze kłamie taki drugi TUSK !!
   • Poraj Zgłoś komentarz
    A może Lewandowski zostanie grającym trenerem , takie sytuacje bywały więc dlaczego nie.
    • jahu61 Zgłoś komentarz
     Nie ma sensu bić pianę... Jest zmiana trenera i ok, miejmy nadzieję, że nie będzie gorzej
     • Fanka Rożera Zgłoś komentarz
      Boniek będzie śpiewał cienkim głosem, gdy Levy ujawni przed sądem tajne nagrania z Zibim. Z Levym nie ma żartów, kiedy rozmawia z kolegami.
      • Nick Shany Zgłoś komentarz
       Napisałem w poniedziałek, zaraz po ukazaniu się informacji o zwolnieniu Jerzego Brzęczka, że Boniek zrobił ze swojej gęby przysłowiową cholewę. Dzisiaj w czasie konferencji zrobił to
       Czytaj całość
       po raz drugi. Najpierw z uśmiechem na twarzy powiedział bardzo wyraźnie, że rozmawiał z Lewandowskim kilka dni wcześniej, ("no może dwa, trzy dni wcześniej"), "poza tym z nikim innym nie rozmawiałem i nie konsultowałem swojej decyzji, bo obawiałem się przecieku do mediów. Po kilku minutach oznajmiał, że bardzo się pomylił, za co przeprasza, bo z Lewandowskim rozmawiał w poniedziałek, dwie godziny po zdymisjonowaniu trenera Brzęczka. Czyżby demencja? Całkiem możliwe, bo opowiadając o tym jak przebiegało spotkanie z trenerem, Boniek zapewniał o przyjacielskim spotkaniu, o uściskach etc. Napomknął też o rychłym ("może za dwa dni?") spotkaniu z Jerzym Brzęczkiem przy kawie, a w dalszej części konferencji wspomniał o kolacji z lampką wina ("może za miesiąc), obiedzie w niedalekiej przyszłości. No cóż... Wyrzuty sumienia po tej szopce jaką zgotował Jerzemu Brzęczkowi i sztabowi reprezentacji w Nowym 2021 Roku będą go prześladować do końca życia.
       • Marianek07 Zgłoś komentarz
        Nic Lewemu do tego.
        • zakaznik Zgłoś komentarz
         A ja z uporem maniak kiedy dymisja Pan Prezesa Bonka ?????????????? Bez tej decyzji piolka nozna w Polsce bedzie dalej na lopatkach.
         • MEGI58 Zgłoś komentarz
          lans , usługa, kasa i to wszystko
          • lelum_polelum Zgłoś komentarz
           Może nie wiedział, ale na pewno miał pośredni wpływ na decyzję. Boniek na bank, może nie oficjalnie i nie wprost, ale rozmawiał z Lewym o tym co sądzi o Brzęczku, o jego warsztacie,
           Czytaj całość
           jak widzi jego metody szkoleniowe na tle trenerów z którymi miał okazję pracować w klubach. I taka opinia, czy sygnały, musiały pójść, nie tylko od Lewandowskiego. Oficjalnie, żaden piłkarz nie skrytykuje trenera ani jego metod, bo takie są niepisane zasady, ale w rozmowach zakulisowych pewnie tak nie jest. Metody trenerskie Brzęczka niechcący głośno skrytykował kiedyś Bielik i dostał za to zjeb*kę. Jeżeli takiemu nieopierzonemu piłkarzowi w oczy rzuciła się przepaść w jakości metod szkoleniowych, to co dopiero mówić o piłkarzu który grał prawie wyłącznie z topowymi trenerami?
           • ThomasTom to pis-da i multikontowiec Zgłoś komentarz
            Problemem polskich dziennikarzy, jest ślepa miłość do Lewandowskiego i robienia z niego kogoś kim nie jest. Efekt takich działań widzimy gołym okiem w bezsensownych pytaniach dziś do
            Czytaj całość
            Bońka.
            • ZK590 Zgłoś komentarz
             Oczywiście, że powinno konsultować się z kapitanem drużyny zwłaszcza tej klasy. Myślę, że kadrowicze /oprócz RL/ uważają że "nam się należy" Potem
             Czytaj całość
             jest tylko żenada i szukanie winnych.
             • MEGI58 Zgłoś komentarz
              jest takie cusik jak kameleon, oj nie ładnie
              Zobacz więcej komentarzy (1)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×