Damian Kądzior zadebiutował w Turcji. Za wiele nie zdołał jednak pokazać

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / ADAM NURKIEWICZ / Na zdjęciu: Damian Kądzior
Getty Images / ADAM NURKIEWICZ / Na zdjęciu: Damian Kądzior

Damian Kądzior już ma za sobą debiut w nowym klubie. Polski pomocnik wszedł na ostatnie kilkanaście minut, a jego Alanyaspor zremisował w ligowym meczu z Erzurumsporem.

Damian Kądzior nie był w stanie wywalczyć sobie miejsca w pierwszym składzie SD Eibar i po zaledwie pół roku pobytu na Estadio Municipal de Ipurua poszedł na wypożyczenie. Chętnym na jego usługi okazał się turecki Alanyaspor.

Polak dołączył do drużyny 19 stycznia i pierwszą okazję do występu dostał już dwa dni później. Pojawił się na placu gry w 77. minucie wyjazdowego starcia z Erzurumsporem. Za wiele nie zdołał pokazać. Zagrał kilka podań, oddał jeden strzał, ale niecelny. Wygrał jeden pojedynek, zanotował trzy straty. Głównie przebywał na prawym skrzydle, ale schodził często do środka pola.

Zespół Kądziora zremisował 1:1, choć stworzył więcej sytuacji strzeleckich. 90 minut w składzie gospodarzy zagrał Jakub Szumski. Zbyt wiele pracy jako golkiper nie miał, piłka często mijała jego bramkę. W barwach Erzurum z ławki wszedł też znany z występów w Jagiellonii Białystok i Legii Warszawa Arvydas Novikovas. Litwin grał od 61. minuty.

Alanyaspor zajmuje piąte miejsce, ale nie wygrał trzech meczów z rzędu. Erzurum jest przedostatnie w tabeli.

BB Erzurumspor - Alanyaspor Kulubu 1:1 (1:0) 1:0 - Emrah Bassan 31' 1:1 - Anastasio Bakasetas 58'