Sparingi. Zwycięstwa Cracovii i Wisły w próbach generalnych przed ligą

Cracovia rzutem na taśmę pokonała 3:2 zespół z Żyliny. Wisła Kraków zwyciężyła 2:1 z Termaliką. Górnik Zabrze tylko zremisował 2:2 ze Slovanem Bratysława, zaś Podbeskidzie poległo w starciu z Lewskim Sofia.

Rafał Szymański
Rafał Boguski WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Rafał Boguski
To już ostatnia prosta przed wznowieniem rozgrywek PKO Ekstraklasy. Drużyny z elity wrócą do gry w najbliższy piątek.

Zespół Michała Probierza przyzwoicie zaprezentował się w rywalizacji z MSK Żylina. Strzelanie w 11. minucie rozpoczął Florian Loshaj. Chwilę później Adrian Kapralik trafił do siatki i wyrównał stan gry. Jeszcze przed przerwą Cracovia ponownie wyszła na prowadzenie dzięki bramce Michala Siplaka. W 78. minucie Wahan Biczachcjan pokonał Karola Niemczyckiego strzałem z jedenastki. W końcowej fazie meczu wynik na 3:2 ustalił Daniel Pik. Po stronie przeciwników wystąpili Polacy, czyli Jakub Kiwior i Dawid Kurminowski.

Wygraną zanotował również lokalny rywal "Pasów". Warto zaznaczyć, że w składzie Wisły Kraków zabrakło Tima Halla, który po krótkim czasie może zmienić pracodawcę - więcej TUTAJ. Początek nie był najlepszy dla piłkarzy Petera Hyballi. Roman Gergel  jako pierwszy wpisał się na listę strzelców. Gola do szatni strzelił młody Aleksander Buksa. Szalę zwycięstwa na korzyść Wisły przechylił Rafał Boguski. Weteran zanotował trafienie na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu.

Planu nie zdołali wykonać gracze Górnika Zabrze, którzy rozegrali sparing na wyjeździe z mistrzem Słowacji. W pierwszej połowie gospodarze byli częściej przy głosie. Dublet skompletował David Strelec. W drugiej części gry zabrzanie doprowadzili do remisu. Najpierw bramkę zdobył Giannis Masouras, natomiast do remisu doprowadził Krzysztof Kubica.

Podbeskidzie porażką zakończyło zimowe zgrupowanie. "Górale" musieli uznać wyższość Lewskiego Sofia. Jedynego gola w 23. minucie strzelił Martin Petkow. Trener Robert Kasperczyk skorzystał z nowych twarzy. Szansę pokazania swoich umiejętności otrzymali między innymi Jakub Hora, Petar Mamić oraz Rafał Janicki.

Cracovia - MSK Żylina 3:2 (2:1)
1:0 - Florian Loshaj 11'
1:1 - Adrian Kapralik 19'
2:1 - Michal Siplak 36'
2:2 - Wahan Biczachczjan (k.) 78'
3:2 - Daniel Pik 89'

Skład Cracovii: Karol Niemczycki - Cornel Rapa (46' Michael Gardawski), Dawid Szymonowicz, Matej Rodin (46' Ołeksij Dytiatjew), Michal Siplak (46' Diego Ferraresso), Ivan Fiolić (46' Sylwester Lusiusz), Florian Loshaj (46' Jan Ziewiec), Damir Sadiković (46' Thiago), Pelle van Amersfoort (46' Daniel Pik), Sergiu Hanca (46' Filip Piszczek), Marcos Alvarez (46' Rivaldinho).