Perfekcyjnie oszukali rywali! 18 podań i gol Sevilli w Pucharze Króla. Zobacz niesamowitą akcję [wideo]

Piłkarze Sevilli byli w niemałych tarapatach pod własną bramką, ale potrafili wyjść spod pressingu i sami zdobyli gola. Zobacz perfekcyjną akcję w Pucharze Króla!
Igor Kubiak
Igor Kubiak
Akcja Sevilli w meczu z Valencią w Pucharze Króla Twitter / twitter.com/sport_tvppl/ / Akcja Sevilli w meczu z Valencią w Pucharze Króla

W 32. minucie piłkarze Sevilla FC rozpoczęli akcję, która przyniosła im drugiego gola w starciu z Valencia CF w 1/8 finału Pucharu Króla. Gospodarze długo rozgrywali piłkę w okolicach własnego pola karnego, wciągnęli rywali na własną połowę, by szybko przeprowadzić atak.

W kilku momentach było naprawdę gorąco pod bramką Sevilli i wydawało się, że rywale mogą przejąć piłkę. Ostatecznie po 18 celnych podaniach w ciągu nieco ponad 40 sekund zdobyli gola na 2:0.

Po szarży lewą flanką piłkę w pole karne otrzymał Suso, który wycofał do Luuka de Jonga, a ten trafił do siatki (zobacz akcję niżej).

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Sevilli 3:0. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie spotkania. De Jong ustrzelił dublet, a wynik meczu ustalił Ivan Rakitić.

W czwartek poznamy ostatnich ćwierćfinalistów Pucharu Króla. Losowanie kolejnej fazy odbędzie się w piątek.

-> Puchar Króla. Barcelona przegrywała. Pomogło "kopiuj - wklej"