17 pseudokibiców Górnika Zabrze oskarżonych o prawie 100 przestępstw. Szeroki zakres zarzutów

Getty Images / Michal Fludra/NurPhoto / Na zdjęciu: Policja
Getty Images / Michal Fludra/NurPhoto / Na zdjęciu: Policja

W Sądzie Okręgowym w Gliwicach znalazły się dwa kolejne akty oskarżenia przeciwko członkom grupy "Torcida", złożonej z najbardziej zagorzałych pseudokibiców Górnika Zabrze. Prokurator oskarżył łącznie 17 osób.

W tym artykule dowiesz się o:

Grupa przestępcza o charakterze zbrojnym działała w latach 2005-2019, liczyła ok. 200 członków i działała na terenie Śląska. Osoby musiały znać sztuki walki, które pomagały im w uczestnictwie w "ustawkach" z pseudokibicami innych drużyn. Pierwsze zarzuty 17 osobom postawiono już w kwietniu 2020 r. (więcej TUTAJ).

Zgodnie z informacjami na stronie Prokuratury Krajowej, Prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach skierował dwa kolejne akty oskarżenia przeciwko członkom "Torcidy".

Oskarżonym zarzucono "obrót znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych w postaci marihuany, haszyszu, amfetaminy, kokainy, mefedronu i tabletek ekstazy, przemyt tych substancji oraz wytwarzanie amfetaminy", a także "szereg czynów przeciwko życiu i zdrowiu, tj. bójki i pobicia, uszkodzenia ciała, groźby i zmuszanie przemocą do określonego zachowania, zniszczenia mienia, przestępstwa przeciwko wymiarowi sprawiedliwości poprzez utrudnianie postępowania oraz nielegalne posiadanie broni".

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ale jej siadło! Kapitalne uderzenie piłkarki Chelsea

Prokurator oskarżył pseudokibiców o popełnieniu łącznie blisko 100 przestępstw. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Jak podkreśla prokuratura, członkowie grupy nosili ubrania i mieli tatuaże z napisami "Torcida" czy "BRT". Szczegóły dotyczące działalności grupy ujawniło kilku zatrzymanych, którzy zgodzili się na współpracę z organami ścigania. W wyniku śledztwa ustalono, że grupa działała na ściśle określonych zasadach, a jej członkowie "nie mogli uczestniczyć w obrocie narkotykami bez zgody jej lidera, który pobierał prowizję od transakcji". Z kolei do popełniania przestępstw używano broni palnej, siekier, maczet, noży, kijów bejsbolowych czy pałek teleskopowych.

Czytaj też: Bijatyka kiboli z policją podczas Marszu Niepodległości. Są ranni

Komentarze (2)
avatar
tomas68
28.01.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Oj tam to "kobiety" wszystko to uczyniły. Oni niewinni hehe.