Puchar Włoch. Mamma mia! Cudowna asysta Piotra Zielińskiego (wideo)

Po 30 minutach meczu Pucharu Włoch Napoli strzeliło Spezii trzy bramki. Przy dwóch golach swój udział miał Piotr Zieliński. Jedno z zagrań polskiego pomocnika to absolutnie klasa światowa.

Piotr Bobakowski
Asysta Piotra Zielińskiego w meczu Napoli - Spezia Twitter / sport_tvppl / Asysta Piotra Zielińskiego w meczu Napoli - Spezia
W 1/4 finału Pucharu Włoch SSC Napoli podejmowało u siebie zespół Spezia Calcio (4:2, więcej TUTAJ). Losy awansu do półfinału rozstrzygnęły się praktycznie po 30 minutach meczu, kiedy gospodarze prowadzili już 3:0.

Swój udział w dwóch bramkach miał Piotr Zieliński. W 5. minucie reprezentant Polski zdecydował się na strzał z ok. 15 metrów. Piłka odbiła się od jednego z rywali i zatrzymała się na poprzeczce bramki. W zamieszaniu nogę wystawił Kalidou Koulibaly i było 1:0 dla gospodarzy.

W 30. minucie Napoli zdobyło trzeciego gola. Strzelcem był Matteo Politano, ale to Zieliński zebrał największe pochwały. Polak przejął piłkę przed polem karnym, "zakręcił" kilkoma rywalami i posłał futbolówkę za plecy obrońców do wbiegającego Politano.

"Mamma mia‼ Co za asysta Piotra Zielińskiego" - skomentowano na twitterowym koncie TVP Sport, gdzie udostępniono wideo z popisową akcją naszego kadrowicza. Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 4:0 dla Napoli (ostatecznie mecz zakończył się wygraną gospodarzy 4:2).

Zobacz fantastyczną asystę Piotra Zielińskiego.