Włosi wysoko ocenili Piotra Zielińskiego. Zachwyty nad asystą. "Gra jak mistrz"

"Zieliński to czysta przyjemność" - piszą włoskie media po meczu Napoli - Spezia w Pucharze Włoch. Reprezentant Polski był jednym z bohaterów spotkania. Zobacz jakie oceny otrzymał od dziennikarzy.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Piotr Zieliński w meczu Napoli - Spezia w Pucharze Włoch PAP/EPA / EPA/CIRO FUSCO / Piotr Zieliński w meczu Napoli - Spezia w Pucharze Włoch
Piłkarze SSC Napoli nie mieli większych problemów z awansem do półfinału Pucharu Włoch. Po pierwszej połowie gracze Gennaro Gattuso prowadzili ze Spezią Calcio 4:0. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:2 - obie bramki dla gości padły już po zejściu z boiska Piotra Zielińskiego w 69. minucie (więcej o meczu TUTAJ).

Reprezentant Polski popisał się świetną asystą przy golu na 3:0, gdy przed polem karnym w towarzystwie kilku piłkarzy Spezii kapitalnie dograł do osamotnionego Matteo Politano (zobacz TUTAJ). Właśnie na tę akcję szczególną uwagę zwrócili włoscy dziennikarze.

"Gra jak prawdziwy mistrz! Rządzi w środku pola: buduje akcje. Tęskni tylko za golem, ale asysta do Politano była prawie tak dobra jak gol" - podkreśla serwis calcionapoli1926.it przy nocie "7.5" w 10-punktowej skali. Wyżej, na "8", oceniono jedynie Diego Demme.

"Demme i Zieliński dominują w środku" - podkreśla już w tytule tuttomercatoweb.com. "Z piłką robi co chce i nie ma gracza ze Spezii, który mógłby go powstrzymać. Akcja na 3:0 jest symboliczna, gdy tańczy między przeciwnikami, a następnie zagrywa do Politano" - zachwyca się dziennikarz przy nocie "7" dla Polaka. Nikt nie otrzymał wyższej oceny.

Według calcionews24.com Zieliński zasłużył nawet na miano "bohatera" spotkania. "Zieliński to czysta przyjemność" - czytamy przy "7.5" dla naszego pomocnika. Z kolei włoska odsłona Eurosportu oceniła Polaka na "6.5", a jego asystę nazwała "idealną".